Drążek do podciągania stojący to podstawowy sprzęt do ćwiczeń dla osób trenujących kalistenikę czy street workout. Jednak niewątpliwe zalety, jakie niesie ze sobą podciąganie oraz wykorzystanie drążka stojącego, to argument do jego kupna także dla tych, którzy kompletują swoją domową siłownię. Sprawdź, jak prawidłowo ćwiczyć wykorzystując drążek do podciągania stacjonarny.

Czy stacjonarny drążek do podciągania może być wielofunkcyjny?

Główne ćwiczenie z wykorzystaniem drążka, które bardzo często zawiera się w jego nazwie, to podciąganie. Jednak mimo swojej nazwy drążek do podciągania stojący umożliwia znacznie wykonywanie także innych ćwiczeń. Na stronie dav-ski.pl dostępne są modele, które oferują dodatkowo stojaki pod sztangę oraz poręcze, co znacznie zwiększa wachlarz możliwości, jakie otrzymuje ćwiczący.

Drążek do podciągania stacjonarny, w którym zostały zamontowane stojaki pod sztangę, pozwala na wykonywanie przysiadów ze sztangą, zarówno trzymając ją na barkach, jak i trzymaną z przodu. Jest to bardzo korzystne dla osoby ćwiczącej uzupełnienie planu treningowego o ćwiczenia na dolne partie mięśni, w szczególności mięśnie czworogłowe oraz dwugłowe uda.

Dodatkowy element w drążku do podciągania stojącym, jakim są poręcze, to przede wszystkim ćwiczenia na rozwój mięśni trójgłowych ramion oraz klatki piersiowej. Z tego względu będzie to przyjemna odmiana treningu kalistenicznego czy street workout oraz dodatkowy bodziec do rozwoju dla tych mięśni.

Jak najlepiej wykorzystać drążek do podciągania stojący?

Klasyczne ćwiczenie, jakie wykonujemy wykorzystując drążek do podciągania stacjonarny, to właśnie podciąganie. Żeby prawidłowo wykonać taki trening, należy pamiętać o odpowiedniej technice. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to wybór chwytu, którego są trzy rodzaje: nachwyt, neutralny oraz podchwyt.

W przypadku nachwytu całe dłonie łapią drążek, najczęściej na szerokość barków (kciuk powinien obejmować drążek od strony przeciwnej, niż reszta dłoni) lub szerzej. Chwyt neutralny, zwany także młotkowym, wykonuje się na szerokość barków. Wykonując podchwyt, szczególnie na szerokość barków, kciuk oraz reszta dłoni mogą być po tej samej stronie (tzw. małpi chwyt), co może uchronić od poczucia dyskomfortu w nadgarstkach.

Wybierz najlepszej jakości sprzęt i skup się tylko na treningu

Żeby cieszyć się niezakłóconym i spokojnym treningiem, należy wybrać wysokiej jakości sprzęt. Dla osób poszukujących takiego rozwiązania do ćwiczeń kalistenicznych czy street workout bardzo dobrym wyborem będzie drążek do podciągania stacjonarny dav-ski, który pozwoli na kompleksowy trening całego ciała w domowym zaciszu.