Martini zyskało swoją ogromną popularność dzięki agentowi 007. To właśnie James Bond znany jest z jego picia wstrząśniętego, a nie zmieszanego, z dodatkiem zielonej oliwki. Ten rodzaj wermutu na bazie włoskiego wina, połączony z ziołami i przyprawami pozwala nam na stworzenie nietuzinkowych drinków nie tylko dla kobiet. Subtelny, waniliowy smak doskonale sprawdzi się przy każdej okazji i zaspokoi kubki smakowe nawet najbardziej wymagających koneserów. Zawartość alkoholu w drinkach z martini waha się w granicach 12 do 20 %. Jak przygotować najbardziej pożądane kompozycje, którym nikt nie może się oprzeć? Przekonajmy się! 

Drink z martini na wiele sposobów 

Najbardziej popularnym sposobem spożywania martini jest picie go samodzielnie, bądź z niewielkim dodatkiem lodu. Takie zestawienie pozwala na dogłębne poznanie smaku tego trunku. Skosztowanie wersji Jamesa Bonda również jest możliwe dzięki połączeniu ze sobą 40 ml martini, 100 ml ginu, kilku kostek lodu i oliwki. Jeżeli jednak nie jesteś fanem tradycyjnego alkoholu to możesz spróbować ciekawych połączeń, które z łatwością przygotujesz w swoim zaciszu domowym. 

Jedną z najchętniej wybieranych propozycji jest martini bianco, czyli połączenie trunku z sokami cytrusowymi, napojami gazowanymi lub z tonikiem. Do przygotowania takiego napoju możemy wykorzystać 30 ml martini, 60 ml soku limonkowego i 30 ml napoju Sprite. Dzięki takim proporcjom przygotowany drink z martini zyska orzeźwiający smak i doskonały aromat, który świetnie sprawdzi się jako ciekawy dodatek do uroczystej kolacji. 

Dla osób preferujących słodkie drinki doskonałe będzie martini czerwone, do którego konieczne jest wykorzystanie soku jabłkowego, winogronowego lub pomarańczowego, a także kilku kostek lodu. Taka kompozycja świetnie uwydatnia zawartość ziół i przypraw w martini oraz wpływa na delikatne odczucia smakowe. Choć taki napój najczęściej dedykowany jest dla Pań to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogli się nim cieszyć także mężczyźni, przebywający w doborowym towarzystwie. 

Dla osób szukających mocniejszych wersji drinków z martini powstał nieco podrasowany przepis na Dry Martini. Do jego przygotowania będziemy potrzebować 30 ml martini, 50 ml ginu, 50 ml wódki, kilku kostek lodu i oliwki. Płyny należy wlać do skanera, dorzucić lód i dobrze wstrząsnąć. Do pustego kieliszka włożyć oliwkę na wykałaczce i wlać trunek. Takie zestawienie uwydatnia najlepsze smaki alkoholu i skutecznie wpływa na dobrą zabawę. Należy jednak pamiętać o umiarze ze względu na dużą zawartość procentową. Takie propozycje alkoholowe z łatwością przygotujesz w swoim domu i oczarujesz wszystkich gości doskonałym połączeniem smaków, a także świetnym gustem.