Pompki stanowią fundamentalne ćwiczenie, pozwalające rozbudować górną partię mięśni. Oprócz tego gwarantują znacznie więcej korzyści z ich wykonywania. Poprawia się nasza kondycja fizyczna, modeluje sylwetka, a także wzmacniają pozostałe partie mięśni. Do wykonywania pompek nie potrzebujemy wyszukanych i drogich sprzętów, dlatego też bez problemu możemy ćwiczyć w swoim domu. Sprawdź jak wykonywać pompki na biceps, aby można było zauważyć znaczący jego przyrost. 

Pompki na biceps dla każdego 

To popularne ćwiczenie pozwala na szybkie zwiększenie rozmiaru górnych partii mięśni, a przy tym dostosowuje się do naszych możliwości fizycznych. Pierwszym wariantem tego ćwiczenia są oczywiście klasyczne pompki, wykonywane na ziemi. Ręce powinny zostać ułożone na szerokości ramion, tułów utrzymany w jednej linii, a stopy oparte na palcach. Takie ćwiczenie skupia się nie tylko na rozwoju bicepsa, ale też klatki piersiowej, dzięki czemu stymulujemy całą grupę mięśni na raz. 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami fizycznymi i zwykle pompki stanowią dla Ciebie duże wyzwanie to możesz spróbować tzw. pompek damskich, które pozwalają na oparcie kolan o podłogę. To ćwiczenie stanowi dobry początek do wdrożenia się w większą aktywność fizyczną i pozwala na stopniowe budowanie swojej siły. W dalszej części możesz rozbudować pompki o oparcie nóg na łóżku lub krześle. 

Osoby mocno zaawansowane mogą spróbować bardziej wymagających wersji pompek, które opierają się na przykład na staniu na rękach. W tej pozycji stopy powinny być oparte o ścianę a dłonie umieszczone na podłożu. Innym wymagającym ćwiczeniem jest wykonywanie pompek na jednej ręce. W dalszej części możemy rozwinąć swoje ćwiczenia o klaśnięcie w powietrzu lub oparcie rąk o gumową piłkę. 

Kluczowym aspektem w wykonywaniu pompek na biceps jest odpowiednie ułożenie ciała. Poza wcześniejszymi wskazówkami powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie ściągnięcie łopatek, a także na nie opadanie całym ciałem na podłoże. W ten sposób stale stymulujemy mięśnie. 

Kiedy opanujemy już robienie pompek możemy wypróbować plank, czyli popularną deskę. Plank, podobnie jak poprzednie ćwiczenie, pozwala na zaangażowanie większości mięśni. Ponadto wykonywanie deski nawet przez 30 sekund dziennie przyczynia się do wysmuklenia ciała i pozbycia się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha i miednicy. Dzięki połączeniu tych dwóch ćwiczeń możemy skutecznie wymodelować swoją sylwetkę, poprawić kondycję fizyczną, a także zwiększyć swoją naturalną siłę.