Bardzo często nie mamy możliwości słuchania muzyki z Youtube w trybie online i chcielibyśmy ją sobie pobrać, tak by móc słuchać również poza dostępem do internetu. Jak to zrobić? Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów, które można do tego celu wykorzystać. Sprawdźmy, jak to działa i od czego zacząć?

Sposoby na to, jak ściągać muzykę z youtube

W internecie możemy dziś znaleźć wiele porad dotyczących tego, jak ściągać muzykę z youtube. Przyjrzyjmy się więc kilku najpopularniejszym i jednocześnie możliwie prostym. W końcu chodzi o to, by muzykę pobierać łatwo, szybko i przyjemnie, bez poświęcania na tę czynność paru godzin.

Sprawdzone patenty pobierania muzyki:

  • Funkcja w Youtube Premium – najbardziej legalna i dająca najlepszą jakość pobranych plików. Jeśli opłacasz dostęp do tej funkcji, możesz wykorzystać ją do ściągnięcia z Youtube dowolnej muzyki w naprawdę świetnej, niczym niezakłóconej jakości. Co ważne, z tego rozwiązania także można korzystać będąc offline
  • Usługa 4 K Download Online. Opcja ta wykorzystuje specjalną aplikację, z pomocą której wyszukujemy wybrany utwór na Youtube, następnie kopiujemy link adresu z przeglądarki i wklejamy go do serwisu pobierania plików. Wybieramy format, w jakim chcemy ściągnąć dźwięk np. MP3, M4A czy OGG i pobieramy jednym kliknięciem. Dźwięk zostanie zapisany na naszym komputerze.
  • Wykorzystanie funkcji Youtube Ripper – do szybkiego pobierania muzyki bezpośrednio na smartfona z Androidem
  • Usługa 4K Video Downloader oraz 4K Youtube to MP3 – do pobierania całych playlist i kanałów z Youtube. Bardzo praktyczne i niezwykle wygodne rozwiązanie. 4K Youtube to MP3 rewelacyjnie sprawdza się również do pobierania muzyki na iPod, iPada czy iPhone
  • TubeMate – doskonała funkcja do ściągania plików na tablety (do znalezienia w zakładce „Zabezpieczenia”)
  • Aplikacja Clip Converter – tu wklejamy link do pliku, a później wybieramy format i zapisujemy.
  • Multiplatforma JDownloader – poprzez opcję „zbieracz linków” kompletujemy adres muzyki, jaką chcemy pobrać, i tu dodatkowo możemy „zassać” zarówno audio jak i sam klip video.
  • 2conv Online – przeglądarkowa metoda z dostępnością rozszerzeń tradycyjnych plus HD, AVI, AVI HD
  • Aplikacja 5KPlayer – działająca jak wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny. W jej wnętrzu gromadzimy pobrane multimedia i możemy je wygodnie odtwarzać

Podsumowując, wystarczy wykorzystać którąś z opcji wymienionych wyżej, by móc się cieszyć swobodnym i łatwym ściąganiem muzyki, a później odsłuchiwaniem jej bezpośrednio z poziomu komputera czy smartfona, ale już bez konieczności bycia podłączonym do internetu.