Codzienna pielęgnacja włosów wcale nie musi być trudna i nużąca. Jeśli zazwyczaj nie dysponujesz zbyt dużą ilością czasu to na pewno szukasz szybkich rozwiązań, które skutecznie poprawią Twój wizerunek i zapewnią Ci doskonałą fryzurę przez cały dzień. Właśnie w taki sposób działa popularna guma do włosów. Za pomocą tego produktu możesz zrobić z fryzurą cokolwiek tylko zechcesz. W zaledwie kilka chwil poprawisz skręt swoich włosów, zmierzwisz je w efektowny nieład lub wygładzisz. Przekonaj się jakie są zalety używania gumy do włosów i czym w zasadzie jest  ten produkt. 

Gumy do włosów w różnych odsłonach 

W drogeriach możemy znaleźć różne produkty, które służą do utrwalania naszej fryzury i trzymania jej w odpowiednich ryzach przez cały dzień. Ogromną popularnością cieszą się gumy do włosów. Ten, nieco klejący się produkt, może być z powodzeniem używany zarówno przez panów, posiadających krótkie włosy, jak i tych, u których kosmyki sięgają nawet do ramion. Największą zaletą gumy jest jej możliwość dopasowania do danego typu włosów. Mężczyźni obdarzeni bujnym i gęstym owłosieniem z całą pewnością docenią mocniejsze produkty, które bez trudu poskromią ich fryzury. Panowie o cieńszych kosmykach będą zadowoleni z gumy o nieco lżejszej konsystencji. 

Jedną z fundamentalnych zasad używania gumy do włosów jest znajomość umiaru. Nie powinniśmy używać ogromnej ilości produktu, bowiem może on doprowadzić do niepotrzebnego obciążenia włosów. W ten sposób sprawimy, że nasza stylizacja będzie wyglądała na tłustą i przygniecioną. Jedno opakowanie gumy do włosów powinno nam starczyć na około miesiąc. 

Aby móc użyć tego produktu musimy najpierw odpowiednio się przygotować. Pielęgnację zaczynamy od tradycyjnego mycia głowy, następnie lekko osuszamy kosmyki i na – jeszcze wilgotne włosy – nakładamy gumę. wyciągamy odrobinę produktu z opakowania i ogrzewamy go w dłoniach – w ten sposób przyjmuje on odpowiednią konsystencję i daje się łatwo używać. 

Gumę nakładamy u nasady włosów i lekko pociągamy ku końcom. W ten sposób możemy podnieść swoje włosy lub elegancko je przygładzić. W zależności od naszych potrzeb guma może także stanowić doskonały sposób na poskromienie loków – z jej pomocą nadamy im właściwy kierunek, w którym pozostaną nawet przez cały dzień. Ten prosty produkt powinien znaleźć się w łazience każdego mężczyzny. Jego użycie jest bananie proste, a efekty mogą zapierać dech w piersiach. Wybierz gumę odpowiednią dla Twojego rodzaju włosów i patrz jak szybko możesz zmienić swoje uczesanie.