Oficjalne przyjęcia wymagają od nas dopasowanego stroju. Podczas ważnych wydarzeń rodzinnych i zawodowych konieczne zdaje się być ubranie garnituru. Problem pojawia się w momencie, gdy oprócz oczywistej garderoby musimy wybrać obuwie. Zazwyczaj w takich momentach okazuje się, że nie mamy w domu nic odpowiedniego i musimy udać się na zakupy. Jakie są idealne buty do garnituru? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, najlepiej powiedzieć – to zależy. Sprawdź na jakiej podstawie wybiera się odpowiednie obuwie i czym należy kierować się podczas zakupów. 

Buty do garnituru pod względem kolorystyki 

Wybierając się na zakupy obuwnicze musimy dokładnie zastanowić się nad tymi, jaki kolor będzie pasował do naszego stroju i jaki krój posiada garnitur. Rynek oferuje nam oksfordy, mokasyny, monki, lotniki, pantofle, szyblety. Wybór odpowiedniego modelu zależy w dużej mierze od okoliczności. Na najbardziej formalne przyjęcia warto wybrać oksfordy lub lotniki, które charakteryzują się dużą klasą. Mniej formalne wydarzenia pozwalają nam na założenie mokasynów, czy wygodnych sztybletów. Drugą ważną kwestią jest kolorystyka obuwia. Do grupy najbardziej eleganckich butów zaliczymy te, wykonane w kolorze czarnym. Czerń, jako uniwersalny kolor pasuje niemal do wszystkiego. Dobrze wypastowane buty podkreślą nasz dobry smak i pozytywnie wpłyną na nasz wizerunek. Jeśli jednak odcień ten będzie gryzł się z kolorem garnituru to możemy wybrać mniej klasyczny brąz lub granat. W ten sposób dodamy całej stylizacji lekkości i luzu. 

Jeśli Twój garnitur jest w kolorze granatu to spokojnie możesz go łączyć z obuwiem w tym samym kolorze. Do takiego odcienia dobrze pasują także buty w kolorze burgundu. Taka stylizacja rewelacyjnie wpisuje się w kanony retro, które ponownie wracają do łask. Odcień burgundu może stanowić także doskonałe połączenie z kraciastymi garniturami, które świetnie sprawdzają się podczas eleganckich bankietów i mniej oficjalnych przyjęć. Odważni panowie mogą wybierać buty w kolorze beżu czy nawet bieli. W ten sposób podkreślą swój charakter i zyskają wyraźny akcent całej stylizacji. 

Szare garnituru będą prezentować się znakomicie dzięki brązowym lub czarnym butom. W tym przypadku czerń jest wskazana na bardziej uroczyste okazje, brąz zaś pasuje do mniej formalnych okoliczności. Posiadając czarny garnitur musimy zdecydować się na kupno butów w tym samym kolorze. Takie zestawienie wygląda perfekcyjnie w każdych okolicznościach i uwydatnia wszystkie nasze atuty. Czarne buty do garnituru mogą posiadać taki styl, w którym czujemy się najlepiej.