Planujesz zmianę swojego stylu życia? Zakup karnetu na siłownię to tylko kwestia czasu? A może właśnie zużyłeś ostatnią, niezawodną parę butów, w której każda aktywność fizyczna szła Ci jak z płatka i szukasz nowej propozycji? Żaden problem! Buty na siłownię powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe. Nie znaczy to jednak, że możemy zdecydować się praktyczne japonki czy trampki. W tego typu obuwiu możemy narazić się na niebezpieczeństwo. Źle dobrane obuwie nie pomoże nam w stabilizacji stopy, a nawet może utrudnić ćwiczenie! Sprawdź jak wybrać najlepsze buty, aby każda wizyta na siłowni kończyła się sukcesem! 

Niezawodne buty na siłownię 

Szukając butów na siłownię musimy wziąć pod lupę kilka ważnych czynników. Pierwszym z nich jest – już wcześniej wspominana – odpowiednia stabilizacja stopy. Oprócz niej nasze nowe buty nie mogą powodować odcisków i odparzeń – w takich przypadkach możemy szybko się zniechęcić, zapomnieć o siłowni, a buty wyrzucić na samo dno szafy. Podczas oglądania butów powinniśmy zwrócić uwagę na ich sposób wykonania, aby te nie uległy zbyt szybkiemu zniszczeniu. Trwałość obuwia pozwala na użytkowanie go przez długi czas i nie narazi nas na dodatkowe koszty. 

Aby być pewnym, że nasze obuwie nadaje się właśnie na siłownię, możemy posłużyć się informacjami, pochodzącymi prosto od producenta. To właśnie tam zawarte są informacje, dotyczące przeznaczenia butów, zastosowanej technologii i materiałów podczas tworzenia, a także rodzaju podeszwy. Spód buta jest niezwykle ważny na siłowni, antypoślizgowa podeszwa pozwala uniknąć wypadków i urazów, które mogłyby się wydarzyć na śliskiej nawierzchni. Ważnym aspektem jest odpowiednia filtracja obuwia, przewiewny materiał zapobiegnie przegrzaniu się stopy i skutecznie odprowadzi wilgoć, dzięki czemu przez cały trening będziemy czuć się komfortowo. 

Najbardziej polecanym obuwiem na siłownię są buty dwubojowe i trójbojowe, które charakteryzują się doskonałą stabilizacją stopy, lepszym podbiciem pięty i ulepszoną podeszwą. Takie obuwie pozwala na zachowanie większego komfortu podczas ćwiczeń i wpływa na nasze utrzymanie równowagi, która jest nieoceniona podczas wykonywania przysiadów, martwego ciągu, czy też wykroków w przód. 

Nowe buty na siłownię możesz zakupić w sklepie internetowym, jednak ze względu na konieczność przymiarki warto wybrać się do punktu stacjonarnego. Dzięki realnej ocenie obuwia będziesz mógł samodzielnie wybrać idealny model i zweryfikować, który but perfekcyjnie pasuje do Twojej stopy.