Chociaż początkowo może się wydawać, że każda szafa rackowa sprawdzi się w takim samym stopniu, to wybór odpowiedniego modelu ma ogromne znaczenie. Nie można bowiem zapominać, że wspomniane szafy zabezpieczają bardzo drogi sprzęt teleinformatyczny. Dodatkowo prawidłowo dobrana szafa eliminuje ryzyko, że nieodpowiedniej wentylacji lub problemów z zasilaniem.

  1. Wybór rozmiaru szafy rack
  2. Popularne szafy rack stojące
  3. Gdzie zamówić szafy typu rack?

Producenci oferują obecnie przeróżne szafy rack, dzięki czemu można je łatwo dobrać do swoich potrzeb. Nawet jeżeli nigdy wcześniej nie zamawiałeś szafy typu rack, to dzięki naszym poradom na pewno uda ci się to zrobić bez większych problemów. Poniżej znajdziesz najważniejsze zalety szaf stojących, istotne informacje o szafach serwerowych oraz dowiesz się, gdzie można kupić porządne szafy wyposażone w drzwi metalowe.

Wybór rozmiaru szafy rack

Dobór odpowiedniego rozmiaru to najważniejsza rzecz, o której trzeba pamiętać przy tego typu zakupach. W szafach rack mieści się wiele urządzeń, listwy zasilające i inne elementy, przez co muszą być pojemne. Z tego powodu w większości przypadków stosowane są szafy serwerowe stojące, które zapewniają największą wygodę osobom odpowiedzialnym za obsługę szafy IT i dokonujące montażu urządzeń. Oczywiście każda szafa rack może być stosowana do różnych zastosowań w zależności od specyfiki pracy danej firmy.

Popularne szafy rack stojące

Szafa rackowa typu stojącego ma duże drzwi przednie, dzięki czemu po ich otworzeniu można łatwo zyskać dostęp do szyny rack. Szafy stojące są również bardzo pojemne, a panel wentylacyjny jest wyjątkowo wydajny. Korzystny wpływ na wentylację mają również drzwi perforowane. Tego typu rozwiązania stosowane są przede wszystkim w większych firmach informatycznych, ale można je stosować również w mniejszych przedsiębiorstwach. Dodatkową zaletą jest uniwersalny typ złącza. Do tego dochodzi możliwość wybrania modelu wyposażonego w drzwi tylne.

Gdzie zamówić szafy typu rack?

Zarówno szafy, jak i okablowanie strukturalne oraz moduły keystone można łatwo zamówić przez internet. Dzięki temu każdy klient może liczyć na fachową pomoc w doborze produktów niezależnie od tego, czy chodzi o szafy, przewody czy inne akcesoria. Dodatkowo ceny tego asortymentu w sklepie online są o wiele niższe niż u konkurencji. Jest to również idealny wybór dla klientów, którzy chcą za jednym razem kupić wszystkie niezbędne produkty i dzięki temu zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Klienci korzystający ze wspomnianej oferty chwalą sobie wysoką jakość produktów.