Ważne przyjęcie? Oficjalne spotkanie rodzinne? A może nowa praca, w której musisz prezentować się nienagannie? W wielu sytuacjach ubranie garnituru zdaje się być koniecznością. Znaczne grono osób uważa, że najlepsza stylizacja na takie okazje to ta, która łączy w sobie granatowy garnitur, czarne buty, białą koszulę i dopasowany krawat. Czy aby na pewno? Buty do garnituru to bardzo ważny element ubioru, na który niemal każdy zwraca uwagę.

Aby móc czuć się pewnie musimy sprawdzić wiele możliwości i wybrać taką propozycję obuwia, która najlepiej do nas pasuje i sprawia, że czujemy się perfekcyjnie. Jakie buty do oficjalnych stylizacji będą wyglądały najlepiej? Przekonajmy się!

Buty do garnituru – czarny to nie zawsze dobry wybór 

Zarówno w kwestii garnituru, jak i obuwia nie zawsze powinniśmy ufać powszechnemu przekonaniu, że czarny pasuje do wszystkiego. Na fotografiach, wykonanych z użyciem flesza czarny kolor może wyglądać na wyblakły, przez co my sami prezentujemy się niezbyt atrakcyjnie. Mimo to taki odcień doskonale sprawdzi się w przypadku bankietów, czy oficjalnych przyjęć. Do codziennych stylizacji wystarczy elegancki ubiór w kolorze szarym lub grafitowym, a co z butami? 

No właśnie. Buty to dość ciekawy temat, który powinien poznać każdy mężczyzna, dbający o swój wizerunek. Czarne obuwie doskonale pasuje do ważnych wydarzeń, w których każdy dodatek ma niebagatelne znaczenie. To właśnie one wpływają na efekt końcowy całego ubioru i czynią z nas prawdziwych znawców mody.

Brązowe buty do garnituru świetnie sprawdzą się w przypadku granatowych stylizacji, do których pasuje również koszula w kolorze indygo i krawat z wyrazistym wzornictwem. Takie połączenie rewelacyjnie ze sobą kontrastuje i sprawia, że prezentujemy się nienagannie. To świetna propozycja stylizacji, która z powodzeniem sprawdzi się na co dzień w pracy, podczas uroczystości rodzinnych, a także jako odzienie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. 

Jeśli poszukujesz obuwia na mniej oficjalne wydarzenie to możesz z powodzeniem wybrać buty w kolorze wiśniowym, czy też burgundowym. Taki dodatek umożliwia stworzenie dowolnej stylizacji, w której czujemy się swobodnie i elegancko. Wiśniowe buty do garnituru to także świetna propozycja na pierwsze spotkanie z naszą sympatią. 

Oprócz odpowiedniego koloru butów powinniśmy zwrócić uwagę na ich krój. Bogata oferta rynku jest doskonale zaopatrzona w męskie szyblety, borgsy, oksfordy, a także derby. Podczas wyboru idealnego fasonu powinniśmy zwrócić uwagę na naszą wygodę, a także na to, jak obuwie komponuje się z naszym garniturem. Dzięki odpowiedniemu połączeniu stylizacji i dodatków możemy być pewni, że nasz ubiór jest perfekcyjnie dopasowany do okazji.