Zakup pierwszych akcesoriów i kosmetyków do golenia to nie lada wyzwanie. Jednak, jeśli chcesz nauczyć syna prawidłowych technik golenia, to powinien mieć swój własny zestaw. Co powinno się w nim znaleźć i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

Na mokro czy na sucho – jak powinien golić się na początku Twój syn?

Zestaw do golenia dla mężczyzn może zawierać produkty do golenia na mokro. Taki sposób golenia jest rekomendowany dla większości mężczyzn, bo wielu boryka się z wrastającym zarostem albo podrażnieniem skóry po goleniu. W takich przypadkach niezbędne jest zmiękczanie zarostu odpowiednimi kosmetykami. Zatem nie wystarczy wybrać trymer, a także maszynkę elektryczną, bo potrzebne będą pianki lub kremy do golenia, a także ręczne maszynki do golenia.

Czy zestaw do golenia dla mężczyzn z brzytwą to dobry pomysł?

Oczywiście mężczyzna może postawić na zestaw do golenia z brzytwą, ale czy jest to dobry wybór dla młodego chłopaka? Wszystko zależy od tego jaki jest jego zarost. Niektórym od razu rośnie bardziej bujny i wtedy stosowanie brzytwy może być uzasadnione. Oczywiście i w tym przypadku zarost musi zostać odpowiednio zmiękczony przy użyciu kosmetyków. Brzytwa na żyletki może dobrze się sprawdzić. Wymienne ostrze jest łatwe w użytkowaniu, wystarczy opanować odpowiedni chwyt. Ważne jest by z włosem golić się pod kątem 30 stopni, a pod włos pod kątem 15 stopni. W ten sposób można uniknąć powstawania wrastających włosków. Gdy jednak zarost jest skąpy nie będzie to dobre rozwiązanie i lepiej wybrać dla syna klasyczną maszynkę, a także zestaw do golenia dla mężczyzn zawierający zarówno produkty zmiękczające, jak i te niwelujące podrażnienia czy zapobiegające podrażnieniom po goleniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu do golenia z pędzlem?

Istotne znaczenie ma jakość pędzla. Najlepiej jeśli wykonany jest z naturalnego włosia lub syntetycznego dobrze imitującego włosie naturalne. Najlepiej sprawdza się włosie borsuka, gdyż nie jest tak szorstkie jak włosie dzika. Pędzle z włosiem typu Silvertip są uważane za świetny wybór. Jeżeli syn nie ma bardzo wrażliwej skóry, to pędzel ze szczeciną dzika także może dobrze się sprawdzić. Zestaw do golenia z pędzlem wprowadzi go w tajniki klasycznego golenia. Można dokupić jeszcze tygiel, który ułatwi rozrabianie mydła do golenia albo aplikację kremu do golenia. Produkt zmiękczający zarost warto nakładać pędzlem, bo dzięki temu wykonuje się przy okazji peeling skóry twarzy, a przy okazji poprawia się jej ukrwienie przed goleniem. Warto pamiętać, że przed nałożeniem kosmetyków zmiękczających warto rozgrzać skórę gorącym ręcznikiem. Wtedy efekt zmiękczania będzie jeszcze lepszy i przy okazji szybszy. Przy wyborze zestawu warto zwrócić uwagę na to, czy zawiera produkty po goleniu. Woda kolońska jest odpowiednia dla zaprawionych w sztuce golenia, a dla początkujących lepiej wybrać zestaw zawierający balsam po goleniu. Taki produkt łagodzi podrażnienia skóry i może nie zawierać w swoim składzie alkoholu. Przy okazji zapewnia doskonałe nawilżenie skóry po goleniu. Dzięki dobrym kosmetykom do golenia i po goleniu syn na pewno nie będzie się zniechęcał przy pierwszych niepowodzeniach.

Jaki produkt najlepiej sprawdzi się do zmiękczenia zarostu?

Istotne znaczenie w przypadku zestawów do golenia mają produkty do zmiękczania zarostu. Nie można powiedzieć, że mydło jest zdecydowanie lepsze od kremu czy pianki, bo w gruncie rzeczy istotne znaczenie ma odpowiednie postępowanie według zaleceń. Zatem konieczne jest najpierw rozgrzanie skóry i otwarcie porów, a następnie rozprowadzenie dość grubej warstwy produktu zmiękczającego. Na pewno nie należy na nim oszczędzać. Pod względem wydajności dobrze sprawdzi się mydło do golenia, w końcu odkrawa się jedynie kawałek, a następnie rozrabia się produkt w tyglu do uzyskania bardzo gęstej piany. Krem do golenia czy pianka są z kolei wygodniejsze w użyciu, zatem wszystko zależy tak naprawdę od preferencji. Ważne by produkt zawierał składniki dobrze zmiękczające zarost.

Dobry zestaw do golenia dla syna będzie świetnym prezentem. Pamiętaj, by przekazać mu podstawowe informacje, które ułatwią mu pierwsze golenie.