Trafiony prezent dla żony na urodziny to dla wielu mężczyzn nie lada wyzwanie! Z jednej strony wydaje się, że znają partnerkę na tyle, by wybrać dla niej coś naprawdę ciekawego, a z drugiej dają się czasem wpędzić w pułapkę tzw. upominków praktycznych, które nie zawsze są spełnieniem marzeń wybranki. Od czego zacząć poszukiwanie urodzinowego upominku i jakich rzeczy się wystrzegać? Sprawdźmy!

Pomysły trafione i nietrafione – warto wiedzieć!

Pierwszą i najważniejszą rzeczą przy wyborze jest zdanie sobie sprawy z tego, że kobiety kochają rzeczy na oko niepraktyczne, ale związane z kilkoma ważnymi „dziedzinami”. Są to: produkty romantyczne, artykuły wskazujące na to, że mąż poświecił czas na ich wybór, rzeczy przyjemne dla oka i ciała, i najtrudniejsze z tzw. półki „coś wyjątkowego”! Dla praktycznie myślącego mężczyzny takie zakupy stanowią więc naprawdę duże wyzwanie. Jakich konkretnie prezentów unikać, żeby nie spotkać się z dezaprobatą małżonki?

Unikaj:

  • Artykułów gospodarstwa domowego. Patelnia, żelazko czy nowy garnek, nawet jeśli są w domu potrzebne, nie są dobrym pomysłem na prezent dla żony na urodziny! Ta szczególna okazja wymaga czegoś innego!
  • Artykułów do pracy. Żona zajmuje się księgowością, a Ty kupujesz jej nowy program do fakturowania? Pudło!
  • Rzeczy dla niej i dla dziecka np. zestawu gier planszowych, dzięki którym będzie mogła miło spędzać czas z Waszą pociechą. Zapomnij! To są jej urodziny, a nie dziecka.

Szukaj:

  • Rzeczy wyjątkowych i przeznaczonych tylko dla kobiety np. książka z jej ulubionej kategorii, ulubione wino, biżuteria (to sprawdza się zawsze!), kosmetyki z wyższej półki, płyta zespołu, którego jest fanką.
  • Artykułów związanych z jej zainteresowaniami, ale nie tych około-domowych ani około-zawodowych. Przykład: jeśli lubi muzykę operową to idealny będzie np. bilet na taką sztukę.
  • Prezentów romantycznych: słodkie, czułe, pokazujące, że ciepło o niej myślisz

Wybór prezentu dla żony nie musi się też ograniczać do rzeczy czysto materialnych. Dobrym urozmaiceniem dnia urodzin może być zaplanowanie wspólnego wyjścia do kina, teatru czy filharmonii, ale i kolacja przy świecach, koncert, atrakcja sportowa – o ile żona taką lubi. Tu trzeba pamiętać, że cokolwiek nie podoba się mężczyźnie, np. jazda na gokartach w nowym centrum rozrywki, nie będzie dla kobiety dobrym upominkiem, o ile ona sama się tym nie interesuje. Na bok odłożyć więc należy wszystko to, co podoba się nam, stawiając tego dnia na wszystko to, co podoba się jej. Sukces murowany!