Chociaż w ostatnich miesiącach rynek kryptowalut przyniósł inwestorom więcej powodów do zmartwień niż realnych szans na zarobienie pieniędzy, zdaniem wielu specjalistów spadki cen są naturalnym etapem, który prędzej czy później się zakończy. Jeżeli więc ktoś chce rozpocząć handel kryptowalutami, to aktualne spadki cen może potraktować jako dobrą okazję do zakupów. Zanim jednak zacznie się kupować cyfrowe aktywa, warto poznać podstawowe informacje na temat tego, jak zacząć inwestować w kryptowaluty, aby ich nie stracić.

  1. Co oznacza, że rynek kryptowalut jest cykliczny?
  2. Na jakiej giełdzie kryptowalut można bezpiecznie kupować i sprzedawać aktywa?
  3. Gdzie przechowywać krypto pochodzące z giełdy kryptowalut?

Duże znaczenie ma zarówno to, na jakiej giełdzie kryptowalut założy się konto w celu dokonywania transakcji kupna i sprzedaży krypto, jak i sposób ich przechowywania. Na szczęście, jeżeli chcesz zacząć handlować kryptowalutami, wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w dalszej części artykułu.

Co oznacza, że rynek kryptowalut jest cykliczny?

Podobnie jak pozostałe rynki finansowe, w przypadku kryptowalut często można się spotkać z pojęciem cykliczności. Oznacza to, że po dużych wzrostach często mają miejsce spadki kursów. Na szczęście zazwyczaj działa to również w drugą stronę, dzięki czemu kupując kryptowaluty na przysłowiowym „dołku” można liczyć na atrakcyjny zysk, o ile oczywiście ktoś w międzyczasie nie wpadnie w panikę i nie sprzeda ich ze stratą.

Na jakiej giełdzie kryptowalut można bezpiecznie kupować i sprzedawać aktywa?

W kwestii tego, czy opłaca się inwestować w daną kryptowalutę, należy oczywiście przeprowadzić samodzielny research i poświęcić czas na dokładne poznanie, czym wybrane aktywo różni się od tysięcy innych projektów na rynku kryptowalut. Jeżeli jednak chodzi o to, która giełda kryptowalut jest najlepsza (konto na niej przyda się zarówno wtedy, gdy będzie się chciało kupić kryptowaluty, jak i podczas późniejszej sprzedaży kryptowalut), można kierować się opiniami innych użytkowników lub skorzystać z aktualnego rankingu. Jeden z nich dostępny jest w zakładce opisującej jak zacząć inwestowanie w krypto.

Gdzie przechowywać krypto pochodzące z giełdy kryptowalut?

Wielu początkujących inwestorów popełnia ogromny błąd i skupia się przede wszystkim na możliwości wykorzystania dźwigni finansowej czy innych rzeczach. Zapominają oni jednak o tym, że tylko dobry portfel kryptowalut zapewni bezpieczeństwo posiadanym środkom. Dla własnego bezpieczeństwa warto więc regularnie przesyłać środki z giełd, aby bezpiecznie przechowywać kryptowaluty.