Posiadanie zarostu może być dla wielu mężczyzn odstraszającą perspektywą. Zaniedbana broda może stać się dzika i nieładna. Jej pielęgnacja nie musi być trudna ani czasochłonna. Dzięki odpowiednim narzędziom i technikom możesz z łatwością utrzymać swój męski zarost w dobrym stanie, tak byś czuł się pewnie bez względu na to, co przyniesie dzień. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak dbać o brodę, by zapewnić sobie maksymalny komfort przez cały czas.

Jak dbać o męską brodę? Rozważ maszynki elektryczne i ręczne

Elektryczne maszynki są idealne, jeśli chcesz się natychmiast ogolić bez zamieszania związanego z goleniem ręcznym. Golarki elektryczne często występują w dwóch odmianach:

– rotacyjnej – ma okrągłe ostrza, które się obracają;
– foliowej – ma oscylujące głowice wraz z warstwami ochronnymi, które mają zapobiegać podrażnieniom skóry podczas używania.

Golarki elektryczne nie są jednak tak precyzyjne jak tradycyjne metody golenia na mokro ze względu na ogólny brak kontroli nad kątem i siłą nacisku podczas przycinania włosków. Lepiej nadają się do porządkowania istniejącego zarostu i trymowania niż do modelowania brody. Zwykle wybierane są do golenia na sucho.

Maszynki do golenia ręczne to bardziej tradycyjny wybór. Zapewniają użytkownikom znacznie większą precyzję, głównie ze względu na zmienne siły nacisku pod różnymi kątami, w zależności od długości i grubości zarostu. Takie rozwiązanie ułatwia pracę osobom, które mają inny pomysł na zarost niż jedynie przycięcie go. Golarki ręczne nie wymagają ładowania i nie płynie przez nie prąd elektryczny, więc można je moczyć w wodzie – pozwalają golić się na mokro, z żelem lub pianą. Trzeba jednak zauważyć, że nie są tak bezpieczne jak wersje elektryczne i łatwiej jest się nimi skaleczyć.

Jaką maszynkę do strzyżenia włosów w domu wybrać?

Maszynka do strzyżenia włosów to produkt, który można wykorzystywać zarówno do przycinania brody, jak i do strzyżenia włosów na głowie. Warto mieć jeden taki gadżet. Pozwala ona kontrolować długość włosów dzięki regulowanym ustawieniom głębokości cięcia.

Jeśli stawiasz na precyzję podczas strzyżenia swoich lub cudzych włosów, model BRAUN MGK3220 jest idealny ze względu na 13 opcji regulacji długości grzebienia, co pozwala uzyskać wymarzony wygląd.

Jeśli cena w połączeniu z ergonomicznym kształtem liczy się dla ciebie bardziej, niż cokolwiek innego, to lepszym wyborem będzie model Alpha 5156 firmy Remington. Oferuje on 15 ustawień długości.

Model HC5632 firmy Philips to urządzenie, które może pochwalić się wydajnymi ostrzami, które z łatwością przytną nawet grube włosy. Opływowy kształt zapewnia wygodę podczas dłuższych sesji. Zapewnia aż 28 długości strzyżenia do wyboru.

Każda z tych maszynek do strzyżenia włosów zawiera wygodne dodatki, takie jak bezprzewodowe zasilanie (ułatwiające manewrowanie), możliwość samoostrzenia i akcesoria. Zaliczyć do nich można grzebienie. W opakowaniu otrzymasz wszystko, co potrzebne podczas pielęgnacji siebie i innych osób w domu.

Maszynki do golenia Philips – markowe rozwiązanie do golenia brody, które zapewni Ci komfort

Jeśli chcesz dbać o swoją brodę, maszynki Philips zapewniają najwyższy komfort, wydajność, wygodę i precyzję w przystępnej cenie. Ergonomiczna konstrukcja tych urządzeń jest idealna dla każdego kształtu i rozmiaru twarzy – ostrza dopasowują się do krzywizn, zapewniając maksymalną kontrolę. Są łatwe w użyciu – wystarczy przesuwać je po skórze delikatnymi, kolistymi ruchami, nie wywierając zbyt dużego nacisku.

Zadanie golenia ułatwia to, że są one wyposażone w zaawansowane technologie, takie jak SkinGlide w przypadku maszynek elektrycznych, co pomaga zmniejszyć tarcie podczas sesji golenia nawet o 30%. Jeśli chodzi o maszynki manualne do golenia brody, dla osób dbających o zdrowie skóry głowy, Philips przygotował specjalną technologię SensitiveGuard, która zmniejsza podrażnienia.