Jak zakup followersów na Instagramie wpłynie na mój profil?

Instagram jest jednym z najszybciej rozwijających się mediów społecznościowych w Internecie. Serwis, który kontrolowany jest przez grupę Meta, zebrał wokół siebie setki milionów użytkowników — nic więc dziwnego, że przykuwa on uwagę reklamodawców.

Dla osób prowadzących swój profil w sposób ciekawy i nietuzinkowy Instagram mogą stać się źródłem całkiem sporego dochodu. Aby tego dokonać, spełnić należy kilka podstawowych warunków. Zdecydowanie podstawą jest zebranie odpowiedniej ilości followersów, czyli osób obserwujących nasz profil i śledzących to, co aktualnie postujemy. To właśnie ten temat dzisiaj weźmiemy pod lupę.

Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Zdecydowanie najważniejszym warunkiem determinującym możliwość zarabiania poprzez Instagram jest zasięg, na który składają się zarówno obserwujący, jak i aktywność pod publikowanymi przez nas postami.

Proces zdobywania followersów jest bardzo długi i mozolny, istnieją jednak sposoby na pozyskanie obserwujących w sposób znacznie szybszy. Oczywiście, followersów możemy po prostu kupić. Istnieje wiele stron takich jak instgrow.pl, kuplike.pl czy polskielajki.pl, które w swojej ofercie zawierają możliwość zakupu obserwujących dla konkretnego profilu w serwisie Instagram.

Ceny ściśle uzależnione są od jakości zakupionych przez nas obserwujących – niska lub wysoka. W przypadku wyboru najniższej jakości otrzymamy obserwacje od kont nieaktywnych. Zakup obserwujących jakości wyższej, daje nam konta wieloletnie, aktywne i prawdziwe.

Co daje nam zakup obserwujących?

Zakup followersów może wiązać się z dynamiczniejszym rozwojem naszego profilu. Dzięki zakupionym obserwacjom nasz profil będzie częściej polecany, a jego regularne prowadzenie pozwoli na wystąpienie efektu tak zwanej kuli śnieżnej (potencjalni nowi obserwujący sami będą odnajdywać nasz profil, gdyż będzie on wyświetlany na stronie głównej).

Im więcej obserwujących pozyskamy, tym atrakcyjniejsze oferty współprac otrzymywać będziemy w przyszłości. Pamiętajmy, że to właśnie zebrani wokół naszego profilu followersi mają decydujący wpływ na to, czy firmy będą chciały podejmować się z nami współpracy. Im większa cyfra widnieje obok naszego profilu, tym większa szansa na to, że jakaś marka będzie zainteresowana współpracą właśnie z nami.

Co wpływa na zarobki na Instagramie?

Na jakie stawki możemy liczyć, podejmując się współprac z firmami? Temat ten jest bardzo skomplikowany, gdyż nie ma sztywnych zasad mówiących o tym, jakie stawki oferowane są przez firmy za reklamy.

Forma współpracy również przejawiać może się na różne sposoby. Niektóre firmy zadowolone są ze współpracy jednorazowej, czyli na przykład jednego posta sponsorowanego, inne z kolei liczą na serię postów, jeszcze inne na wzmiankę w insta stories, z kolei jeszcze inne na wszystkie te elementy razem wzięte.

Ważnym determinantem tego, na jakie stawki możemy liczyć jest branża, wokół której obraca się nasz profil. Więcej z reklam jest w stanie zarobić osoba interesująca się modą czy kosmetykami niż osoba interesująca się astronautyką. Mimo to przejdziemy teraz do konkretów. Jesteśmy w stanie bowiem oszacować mediany, dzięki którym pozyskamy pogląd na to, jak wyglądać mogą stawki w stosunku do liczby posiadanych obserwujących.

Ile można zarobić na Instagramie?

– od 7 do 10 tysięcy obserwujących — mediana wynosi 150 PLN

– od 10 do 50 tysięcy obserwujących — mediana wynosi 500 PLN

– od 50 do 100 tysięcy obserwujących — mediana wynosi 800 PLN

– powyżej 100 tysięcy obserwujących — mediana wynosi 3000 PLN

– powyżej miliona obserwujących — mediana wynosi 10000 PLN

W taki sposób prezentują się zarobki uzależnione od liczby obserwujących zebranych na danym profilu w przypadku opublikowania jednorazowego postu sponsorowanego. Powyższe stawki mogą być naprawdę zachęcające i sprawiają, że wiele osób ambitnie podchodzi do prowadzenia swojego Instagramowego profilu.

Najważniejszy jest oczywiście poświęcony czas i cierpliwość. Jeżeli jesteśmy zaangażowani i poświęcamy prowadzeniu profilu wystarczająco dużo czasu, efekty w końcu przyjdą. Nikt jednak nie powiedział, że drogi tej nie można skrócić. Alternatywa w postaci zakupu obserwujących sprawia, że znacznie szybciej możemy wskoczyć na pułap, dzięki któremu pozyskiwać możemy dochodowe współprace. Chcąc zarobić w serwisie Instagram, powinniśmy na dobry start przynajmniej wziąć pod rozwagę zakup followersów za pośrednictwem stron trzecich.