Koparko-ładowarki mają uniwersalne zastosowanie. Potrzebujesz tego typu sprzęty do swojej firmy? W takim razie dowiedz się, jak obniżyć koszty związane z zakupem koparko-ładowarki i zyskać wiele korzyści dzięki tej maszynie.

Do czego wykorzystywana jest koparko-ładowarka?

Koparko ładowarka należy do specjalistycznych maszyn, które z powodzeniem można wykorzystywać podczas różnego rodzaju prac budowlanych i remontowych. Warto jednak podkreślić, że może doskonale sprawdzić się także w trakcie wykonywania prac w przedsiębiorstwie rolniczym oraz w gospodarstwie rolniczym. Fachowcy wykorzystują tę maszynę do kopania rowów, odśnieżania większych obszarów, a także do przemieszczania czy po prostu podnoszenia bardzo ciężkich ładunków. 

Tak szerokie spektrum zastosowań jest możliwe do uzyskania dzięki temu, że koparko-ładowarka łączy ze sobą funkcje zarówno ładowarki czołowej, jak i koparki posiadającej koła pneumatyczne.

Jakie rodzaje koparko-ładowarek warto kupić?

Gdy zdecydujesz się zakupić dla swojej firmy koparko-ładowarkę, musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Jednym z nich jest typ maszyny. Tym bardziej że na rynku znajdziesz całkiem sporo rodzajów koparko-ładowarek.

Oto najczęściej dostępne typy koparko-ładowarek:

  • kołowe;
  • gąsienicowe;
  • z napędem przednim, tylnym lub pełnym;
  • łyżki;
  • koparkowe;
  • załadowcze;
  • chwytaki;
  • typy ze względu na rodzaj wykorzystywanego paliwa – benzynowe oraz diesel;
  • maszyna dostępna w zależności od typu rozładunku – czołowa, tylna lub boczna.

Jeszcze jednym bardzo istotnym podziałem jest ten w zależności od ładowności. Dlatego też możesz zdecydować się na wybranie koparko-ładowarek lekkich, czyli takich o ładowności do 2 t, a także średnich do 4 t oraz bardzo ciężkich, które są w stanie załadować nawet ponad 10 t.

Jak oszczędzić, kupując koparko-ładowarkę?

Chcesz zaoszczędzić czas, zwiększyć wydajność pracowników i poprawić mobilność w trakcie prac budowlanych czy remontowych? W takim razie powinieneś zainwestować w koparko-ładowarkę dla swojej firmy. 

Te uniwersalne maszyny cenione są za sporą wydajność oraz przejezdność nawet w bardzo trudnych warunkach drogowych. Poza tym kupno takiej maszyny to inwestycja, gdyż jak już wspomnieliśmy wcześniej, można ją wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Śmiało, trzeba wskazać, że to nieoceniony pomocnik, który koniecznie powinien znaleźć się w Twojej firmie. Warto jeszcze podkreślić, że wysokiej jakości maszyna będzie w stanie posłużyć w firmie przez wiele lat, a do tego wszystkiego nie wymaga bardzo dużego doświadczenia, gdyż jest raczej prosta w obsłudze. W razie potrzeby istnieje możliwość zamontowania dodatkowego osprzętu.

Tyle z teorii, ale pytanie brzmi, co zrobić, żeby zakupić dla swojej firmy koparko-ładowarkę, ale przy tym nie wydać zbyt dużej ilości pieniędzy. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie używanych koparko-ładowarek. W ten sposób możesz zaoszczędzić całkiem spore kwoty pieniędzy. Nie zagraża to też płynności finansowej Twojego przedsiębiorstwa. Poza tym w razie potrzeby zyskasz możliwość zakupienia kilku maszyn, które wpłyną na wydajność pracy i pozwolą rozwinąć Twoją firmę.

Dziś możesz po prostu poszukać ogłoszeń na dedykowanych portalach, gdzie z powodzeniem wynajmiesz lub zakupisz używaną koparko-ładowarkę. Oferty dotyczą zarówno firm z Polski, jak i z zagranicy.

Najczęściej możesz w ten sposób zakupić lub wynająć maszyny wyprodukowane nawet przez bardzo renomowane marki. Szczególnie zwróć uwagę na koparko-ładowarki takich marek jak CATERPILLAR, CASE, KOMATSU, JCB, NEW HOLLAND oraz HIDROMEK. Porównaj dostępne oferty i oceń, które opłacają Ci się najbardziej.