Olej hydrauliczny jest kluczowym płynem eksploatacyjnym koparki. Jego odpowiednie dobranie, a także stopień zużycia ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie maszyny oraz jej żywotność. Zatem odpowiedź na pytanie, jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać, powinna być poprzedzona dokładną analizą.

Problemy z układem hydraulicznym 

Jedną z czynności, jakie możemy wykonać, aby pozwolić minikoparce pracować długo i bezawaryjnie, jest regularna wymiana oleju hydraulicznego. Jak wszystkie płyny eksploatacyjne, olej hydrauliczny zużywa się, tracąc stopniowo swoje właściwości. Ponadto wraz z nim, z czasem w układzie hydraulicznym przemieszczają się także zanieczyszczenia. Praca minikoparki z nadmiernie zużytym i zabrudzonym olejem może być przyczyną występowania różnych usterek. Na szczęście zazwyczaj poważne problemy zapowiadane są przez wyraźne obawy. Reagując niezwłocznie mamy, szanse na unikniecie awarii.

Naszą uwagę powinny zwrócić gwałtowne skoki ciśnienia w układzie, a także spadek jego wydajności, czy nietypowe odgłosy wydobywające się z pracującej hydrauliki. Jednoznacznym objawem zapowiadającym kłopoty zazwyczaj są też wycieki oleju. Poza samą nieszczelnością układu mogą one być sygnałem, że filtr oleju hydraulicznego jest zapchany.

Jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać?

Jeżeli musimy uzupełnić stan oleju hydraulicznego, powinniśmy użyć takiego samego oleju, jaki mamy w układzie. Zmieszanie różnych olejów może spowodować pienienie się takiej mieszanki, co doprowadzi do unieruchomienia minikoparki. Jeżeli nie wiemy jaki olej jest w naszej maszynie, lepiej nie dolewajmy, a wymieńmy go w całości.

Odpowiedzi na tytułowe pytanie może nam dostarczyć dokumentacja minikoparki Kubota przygotowana przez producenta. Znajdziemy tam informacje o tym, jaki olej hydrauliczny powinniśmy zastosować. Co prawda na podstawie zawartych tam danych bez problemu dobierzemy olej z ogólnej oferty, ale oryginalne oleje hydrauliczne Kubota są stale dostępne na półkach autoryzowanych dealerów, a koszt zakupu oleju Kubota nie powinien być wyższy od zamienników spełniających normy jakościowe.

Olej Kubota do minikoparki

Użycie oryginalnego oleju hydraulicznego Kubota, który jest rekomendowany do naszej maszyny, da nam pewność, że jego właściwości są idealnie dopasowane do specyfiki minikoparki. Efektem będzie płynna praca i minimalne zużycie podzespołów układu hydraulicznego. Marka Kubota słusznie kojarzona jest z bardzo wysoką jakością maszyn, ale nie inaczej jest w przypadku olejów i innych płynów eksploatacyjnych. Jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać? Oryginalny olej Kubota.

Oryginalne oleje Kubota kupisz w markecie rolniczym: aldomarket.pl