Jaki prezent dla mężczyzny na święta wybrać? Nie wiesz, co kupić swojemu mężowi, bratu, wujkowi czy tacie? Sprawdź nasze polecenia już teraz!

  1. Jaki trymer na prezent wybrać?
  2. Jak wybrać odpowiednią kamerę samochodową?

Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla swojego chłopaka czy brata na święta, sprawdź nasze polecenia już dziś! Dla osób zmotoryzowanych polecamy – na przykład – kamerę samochodową. Natomiast dla mężczyzn posiadających i dbających o brodę, najlepszą opcją będzie funkcjonalny, wysokiej jakości trymer. Ale jak wybrać odpowiednie produkty, aby spełniały swoją funkcję, były wytrzymałe i wydajne? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

Jaki trymer na prezent wybrać?

Takie urządzenie, jak trymer to przedmiot, który powinien znajdować się w kosmetyczce każdego mężczyzny. Trymer służy przede wszystkim do strzyżenia brody oraz przycinania włosów. Świetnie sprawdzi się również do usuwania zbędnego owłosienia, a czas pracy akumulatora jest wystarczający, aby wielokrotnie przeprowadzić proces przycinania brody bez podłączania zasilania urządzenia. 

Wybór odpowiedniego trymera może być trudny, gdyż musi odpowiadać potrzebom osoby, którą chcemy obdarować prezentem tego rodzaju. W pierwszej kolejności oceń, do czego dokładnie urządzenie tego rodzaju będzie wykorzystywane. Na rynku znajdziesz specjalne rozwiązania przeznaczone do krótszego zarostu, dłuższej brody, modele hybrydowe i opcje z odkurzaczem. Te ostatnie mają specjalny system zasysania, dzięki czemu z łatwością można utrzymać odpowiedni porządek w łazience podczas golenia. Ponadto dostępne są także urządzenia przeznaczone zarówno do brody, jak i włosów. Cieszą się one sporą popularnością, gdyż mają większą funkcjonalność od wyżej wymienionych produktów. Możesz również sprawdzić multigroomery, które służą do pielęgnacji owłosienia nie tylko na głowie i twarzy, ale i w uszach, nosie czy ogólnie na całym ciele. 

Kupując trymer, zwróć uwagę również na ostrza, a dokładniej z jakiego materiału zostały wykonane. Warto wybrać te, które będą służyły latami i nie stępią się, ani nie uszkodzą zbyt szybko. Kolejny parametr dotyczy ustawień związanych z długością przycinania zarostu. Tę właściwość również dobiera się do potrzeb oraz oczekiwań. Jeśli nie jesteś pewny, warto wybrać taki trymer, który daje w tej kwestii dużo możliwości. 

Polecamy zwrócić uwagę także na trymery, które są wodoodporne. Dzięki temu urządzenie będzie można czyścić bez żadnych problemów pod bieżącą wodą, co przyda się przy utrzymaniu trymera w czystości. Jeśli wiesz, że osoba, której chcesz dać w prezencie trymer, nie goli się pod prysznicem, optymalnym rozwiązaniem będzie urządzenie o klasie odporności IPX5. Przydaje się również duża liczba ustawień długości, aby można było dostosować owłosienie do własnych preferencji. Wbrew pozorom najlepsze trymery wcale nie są drogie, więc jest to idealny prezent.

Jak wybrać odpowiednią kamerę samochodową?  

Dla mężczyzn, którzy sporo czasu spędzają za kierownicą, polecamy kupić kamerę samochodową. Taki rejestrator jazdy powinien mieć właściwie każdy. Dlaczego? Ponieważ kiedy dojdzie na drodze do nieprzyjemnego incydentu, kamera samochodowa to zarejestruje, a kierowca będzie mieć niepodważalny dowód. Film z kamery samochodowej jest dowodem uznawanym zarówno przez policję, jak i sąd czy ubezpieczyciela. 

Kupując kamerę samochodową, zwróć przede wszystkim uwagę na oferowaną jakość interesujących Cię rejestratorów. Polecamy wybierać te urządzenia, które mają przynajmniej Full HD. 

Ale nie tylko jakość nagrań jest najważniejsza. Warto rozważyć zakup kamer samochodowych, które wyposażone są w dodatkowe funkcje – na przykład automatyczny start, nagrywanie pętli czy tryb parkingowy. W tym ostatnim przypadku kamera pozostanie w trybie uśpionym i włączy się, gdy wykryje ruch wokół samochodu. Dzięki temu, gdy ktoś uszkodzi auto, kierowca będzie mógł bez problemu pociągnąć winnego do odpowiedzialności.