Kupno samochodu dostawczego jest niemałym wyzwaniem. Pojazd ten powinien być wygodny, komfortowy, pojemny i co najważniejsze, wytrzymały. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze samochodu dostawczego?

Samochód dostawczy – poszerzenie możliwości

Kupno dostawczaka jest poważną inwestycją – w końcu ma on nam służyć przez dłuższy okres czasu. Właściwa decyzja w wyborze może okazać się wielkim krokiem w rozwoju Twojej firmy. Dokonanie dobrego wyboru uzależnione jest od profilu działalności, którą prowadzisz. Jeżeli nie będziesz miał potrzeby transportować produktów wielkogabarytowych to wystarczy Ci mały samochód dostawczy. Są to auta pojemne i ekonomiczne, a co najważniejsze – ich utrzymanie nie będzie Cię dużo kosztować. Dodatkowym plusem jest fakt, że aby go prowadzić nie trzeba mieć specjalnych uprawnień – wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Jakie pytania należy sobie zadać przed kupnem dostawczaka?

Najważniejsze pytania to:

  • Jaki towar i w jakich ilościach będziesz go przewoził?

Różne towary potrzebują różnych warunków transportu. Co więcej, warto pozostawić trochę ładowności na zapas.

  • Kto będzie prowadził auto? Ty czy Twój pracownik?

Jeżeli to Ty będziesz prowadził auto, to kupujesz go zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli natomiast będzie to Twój pracownik, to musisz pamiętać o jego komforcie, który przełoży się na bezpieczeństwo jazdy.

  • Jakie udogodnienia powinny znaleźć się w aucie?

Nowoczesne auta posiadają szeroki wybór systemów wspomagających bezpieczeństwo, dotykowe panele, sterowanie głosem czy asystentów parkowania. Musisz przemyśleć czego potrzebujesz w swoim samochodzie dostawczym.

Jakie cechy charakterystyczne powinien posiadać dobry samochód dostawczy?

Prowadzenie firmy odrobinę różni się od pracy etatowej. Niektóre zadania i obowiązki potrafią sprawić, że człowiek nie śpi po nocach. W takiej sytuacji dodatkowe zmartwienia to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy. Dlatego więc ważne jest, aby nasz samochód dostawczy był bezproblemowy. Cechy, które wyróżniają dobrego dostawczaka to:

  • Pojemność – tak jak i ładowność, ma szczególne znaczenie, niezależnie od tego czy w Twojej firmie przydadzą się mniejsze samochody dostawcze, czy te o większych gabarytach.
  • Bezawaryjność – kto by nie chciał mieć auta, które się nie psuje?Tym bardziej, jeżeli chodzi o samochód dostawczy – nie może on stać całe dnie w warsztacie. Szybkie tempo pracy sprawia, że nie mamy również za wiele czasu, aby dbać o niego na takim poziomie, jak o swoje prywatne auto osobowe.
  • Spalanie – auta dostawcze muszą być oszczędne – niskie spalanie się do tego przyczynia. Sposobów na oszczędzanie jest wiele, jak ekonomiczne silniki benzynowe czy alternatywne źródła napędu.

Wybierz niezawodne samochody dostawcze od Mercedes-Benz!

Wybierając odpowiedniego dostawczaka dla swojej firmy kierujemy się przede wszystkim niezawodnością. Takie są właśnie samochodu marki Mercedes-Benz! W MB Motors znajdziesz takie modele, jak EQV, Citan, Klasę T i V czy Vito. Specjaliści oferują kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży i serwisu – pomogą Ci dobrać odpowiednie auto dla potrzeb Twoich i Twojej firmy, dzięki czemu będzie ona mogła działać z najwyższą wydajnością! Nie czekaj – wejdź https://www.mbmotors.pl/samochody-dostawcze/ i zapoznaj się z gamą modeli dostawczych Mercedes-Benz!