Początek wiosny to okres, w którym przychodzi czas na wymianę opon zimowych na letnie. Dotyczy to wszystkich kierowców poza tymi, którzy zdecydowali się założyć opony całoroczne. Jednak jakie opony letnie wybrać? Które ich cechy są najważniejsze?

Klasa jakości opon letnich

Wszelkiego rodzaju ogumienie samochodowe, zarówno opony letnie, jak i zimowe i całoroczne, jest klasyfikowane na skali jakości. Wyróżnia się: 

  • opony klasy ekonomicznej,
  • opony klasy średniej,
  • opony klasy premium.

Jeśli chodzi o powyższe rozróżnienie, dokonuje się go na podstawie oceny mieszanki i budowy opony. Cechy te przekładają się też na ceny opon letnich. Opony klasy ekonomicznej to ogumienie dostępne w najniższych cenach. Mieszanki nie są tak odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, jak ma to miejsce w przypadku opon wyższej klasy. Stosuje się tutaj najtańsze rozwiązania. Niewątpliwie opony ekonomiczne nie są przeznaczone dla kierowców, którzy  poszukują wysokiego komfortu i wysokich parametrów działania każdego elementu wyposażenia pojazdu. Zasadniczo nie polecamy zakupu opon ekonomicznych, jednak trzeba podkreślić, że ogumienie to posiada zawsze odpowiednie atesty, dopuszczające je do użytku. Tym samym mamy tu do czynienia z przyzwoitym poziomem bezpieczeństwa, jednak może być on zdecydowanie wyższy, jeśli wybierzemy opony wyższej jakości. 

Opony klasy średniej to największa kategoria, do której należy większość ogumienia dostępnego na rynku. W przypadku tych opon stale aktualizuje się projekty bieżników oraz wdraża się nowe technologie. Parametry mieszanek są zdecydowanie lepsze. To opony, które spełniają potrzeby prawie wszystkich kierowców. Jednak istnieje jeszcze klasa premium. Mowa o zdecydowanie najdroższych oponach, wykonanych z najnowocześniejszych mieszanek. W oponach tych stosuje się najnowocześniejsze, innowacyjne rozwiązania technologicznie. Opony te cechuje maksymalnie dobra przyczepność, a także bardzo dobra odporność na ścieranie. 

Każdy dobry sklep motoryzacyjny, zarówno internetowy, jak i stacjonarny, oferuje opony letnie z wszystkich wymienionych kategorii. Dowodzi tego oferta sklepu Ucando – https://www.ucando.pl/k/opony-letnie/U210102

Opony letnie dobrych marek

Wiesz już, jakiej klasy opony Cię interesują? Doskonale, teraz pozostaje już tylko wybrać  markę. Producentów opon samochodowych jest dzisiaj bardzo wielu i niemal każdy z nich posiada w asortymencie opony letnie. Warto zainteresować się ofertą najlepszych, międzynarodowych marek, których renoma jest gwarancją jakości. Tego typu przedsiębiorstwa posiadają dostęp do najnowszych technologii. Samodzielnie pracują nad udoskonalaniem ogumienia, prowadząc badania we własnych laboratoriach. Tym samym jest to propozycja dla wszystkich kierowców, którzy szukają najlepszych, dostępnych rozwiązań. 

Wybór opon letnich jest dzisiaj ogromny. Choć na rynku dostępnych jest wiele modeli godnych polecenia, nie brakuje też takich, których lepiej unikać. Dlatego też na poszukiwanie opon warto poświęcić nieco więcej czasu i uwagi.