Praca w motoryzacji dostępna jest zarówno dla osób, posiadających wykształcenie techniczne w tym zakresie, jak i dla pasjonatów, zainteresowanych na przykład sprzedażą. Kariera w BMW czeka przede wszystkim na osoby, które nie boją się nowych wyzwań i lubią obracać się w świecie nowoczesnych technologii. Jakie stanowiska są obecnie dostępne?

Doradca ds. sprzedaży

Praca w salonie samochodowym wymaga posiadania odpowiednich zdolności komunikacyjnych, bowiem głównym zadaniem doradcy ds. sprzedaży jest profesjonalna obsługa klienta w zakresie doboru konkretnych rozwiązań. Jest to tak zwana osoba pierwszego kontaktu, która towarzyszy klientowi od momentu wejścia do salonu aż do czasu złożenia zamówienia. 

Doradca serwisowy BMW

Kariera w BMW sprowadza się także do obsługi posprzedażowej klienta. Praca w salonie samochodowym na tym stanowisku bazuje na przyjmowaniu zleceń serwisowych od klientów, a także ścisłej współpracy z warsztatem, celem dobrania odpowiednich rozwiązań dla poszczególnych pojazdów. 

Kierownik działu sprzedaży BMW

Praca w motoryzacji czeka między innymi na doświadczonych managerów sprzedaży, którzy koncentrują się przede wszystkim na osiąganiu jak najwyższych wyników. Jednocześnie do ich obowiązków należy zarządzanie podległym zespołem, opracowywanie planów sprzedaży oraz budżetów i dbanie o codzienną działalność salonu samochodowego. 

BMW Product Genius

Kariera w BMW to doskonałe rozwiązanie dla pasjonatów motoryzacji, którzy jednocześnie nie skupiają się na działaniach stricte sprzedażowych. Praca w salonie samochodowym w tym przypadku opiera się na doradzaniu klientom w kwestiach technicznych, informowaniu ich o innowacyjnych rozwiązaniach oraz zaletach produktów marki BMW. 

Technik BMW

Do obowiązków technika BMW należy między innymi diagnozowanie usterek oraz ich naprawa, a także dokonywanie przeglądów pojazdów. Praca w motoryzacji na stanowisku technika wymaga posiadania szerokiej wiedzy w zakresie budowy samochodów, a także technologii, na jakich obecnie bazują. W tym celu przeprowadzane są regularne szkolenia, dzięki którym stale można podnosić swoje kompetencje.

Praca BMW – dlaczego warto?

Praca BMW daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego, bez względu na zajmowane stanowisko. Bardzo istotna jest atmosfera, jaka panuje w poszczególnych salonach oraz w autoryzowanych serwisach. Praca w BMW pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał oraz pasję zatrudnionego, między innymi poprzez przygotowanie dla niego osobistego planu rozwoju. Dzięki licznym szkoleniom, stale można podnosić swoje kompetencje, a także pogłębiać posiadaną już wiedzę. BMW praca to doskonałe rozwiązanie dla osób ambitnych, które nie boją się podejmowania nowych wyzwań. Jednocześnie warto pamiętać o wynagrodzeniu, które jest konkurencyjne i zależy między innymi od posiadanego doświadczenia czy zaangażowania. Pracownicy osiągają wysoki poziom satysfakcji, co przekłada się też na ich efektywność. Chcąc rozwijać się w branży motoryzacyjnej, warto sprawdzić dostępne oferty pracy w salonach oraz autoryzowanych serwisach BMW.