Podobno nie ma dwóch takich samych mężczyzn. Każdy charakteryzuje się indywidualną osobowością, stylem, a także posturą, która wpływa na odbieranie nas przez otoczenie. Poza tymi różnicami istnieje także podział, określający sylwetki męskie. Ta kategoria podzielona jest na cztery podpunkty, pomiędzy którymi można wybrać swój typ i dobrać do niego perfekcyjną stylizację. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dzięki znajomości swojej sylwetki możemy uniknąć błędów dotyczących ubioru i uwydatnić swoje atuty. Sprawdź sam jakim typem jesteś i rusz na zakupy dopasowane do Twoich potrzeb! 

Podstawowe sylwetki męskie, którą z nich posiadasz?  

Rodzaje sylwetek męskich są podobne do damskich, bowiem posiadają podobne określenia i kształty. Pierwszym omawianym rodzajem jest typ sylwetki Ołówek. Mężczyźni obrażeni sylwetką w kształcie litery I wyróżniają się wysokim wzrostem, niewielką masą ciała, a także brakiem zarysu mięśni. Innym określeniem dla sylwetki ołówkowej jest postura chłopięca, która wcale nie dotyczy wieku, lecz zewnętrznego wyglądu. Panowie z taką sylwetką mają możliwość swobodnego modelowania swojego ciała za pomocą ubrań. Dobrym pomysłem jest optyczne zwiększenie swojej masy za pomocą oversizowych ubrań. Ponadto „Ołówki” nie powinni chować koszuli w spodnie i wybierać dwurzędowe marynarki, które zwiększają objętość w klatce piersiowej.  

Drugim typem sylwetki jest jabłko, wyróżniające się posturą w kształcie litery O. Panowie o takiej budowie ciała wyróżniają się zaokrąglonym brzuchem, zbudowanymi rękami, a także szczuplejszymi nogami, które tworzą kontrast. Za pomocą odpowiednich stylizacji można odjąć sobie kilka kilogramów. Na uroczyste przyjęcia warto wybierać marynarki jednorzędowe, na co dzień zaś świetnie sprawdzą się proste koszule, a także swetry posiadające serkowy dekolt. Posiadając figurę jabłka warto ubierać się na cebulkę i unikać obcisłych stylizacji. Rozpinany sweter czy bluza, połączona z koszulką wyrówna proporcje sylwetki. 

Inne sylwetki męskie to gruszka i trójkąt. Osoby będące gruszką mają skłonność do tycia w okolicach brzucha. Gruszkę wyróżnia także szeroka talia, duże uda i niewielkie ramiona. Dla wyrównania proporcji warto nosić spodnie z wysokim stanem, połączone ze swetrami, wyposażonymi w dekolt V. W przypadku tej figury należy wystrzegać się wzorów i krzykliwych kolorów, które przykuwają uwagę. Sylwetka trójkąt uchodzi za jedną z najdoskonalszych typów. Mężczyźni o tej posturze mają rozbudowane ramiona, umięśnione ręce i klatkę piersiową, a także wąskie biodra. W tym przypadku stylizacja może być całkowitą dowolnością, jednak warto decydować się na stylizację Slim Fit, która podkreśli wszystkie atuty.