Dawniej zabawki jedynie spełniały rolę swoistego „czasoumilacza” dla maluchów. Nie wnosiły one bowiem nic poza swoją efektowną formą, a także żywymi kolorami. Dzieci wykorzystywały je po prostu jako skuteczny sposób na chwilowe zabicie nudy. Obecnie jednak zabawki mają nie tylko bawić, ale także edukować i efektywnie wspierać rozwój maluchów. Właśnie dlatego, rodzice do ich wyboru podchodzą z nieco większym zaangażowaniem i pasją. Oczywiście, zabawek edukacyjnych obecnie nie brakuje, gdyż zwiększony popyt, skutecznie napędził podaż. Jednak na które z nich warto zwrócić nieco większą uwagę i które faktycznie wesprą rozwój dziecka?

Pojazdy elektryczne – innowacyjna zabawka o ogromnym potencjale!

Zabawki edukacyjne wcale nie muszą być nudne i tradycyjne! Wręcz przeciwnie, obecne możliwości dają nam najlepszą szansę na to, by wręczyć dziecku coś nieoczekiwanego i coś, co z pewnością je zainteresuje. Jedną z absolutnych nowinek w świecie zabawek dziecięcych są pojazdy elektryczne takie jak np. https://www.ekstrazabawki.pl/Pojazdy-elektryczne-c496. Jak łatwo można zauważyć, posiadają one wbudowany akumulator, a także do złudzenia przypominają realne samochody, wykorzystywane przez uprawnionych kierowców. W tym momencie jednak rodzice mogą zacząć się zastanawiać, w jaki sposób te kultowe już zabawki mogą przyczynić się do wsparcia rozwoju dziecka? Otóż w pierwszej kolejności warto wspomnieć o:

  • rozwoju motoryki – pojazdy na akumulator potrzebują stałej kontroli. Maluch musi więc odpowiednio skoordynować swoje ruchy tak, by mógł operować pedałami, zachować pełne pole widzenia, a jednocześnie utrzymać kierownicę. Choć z początku będzie to dla niego większe wyzwanie, to rodzice powinni pamiętać, że praktyka czyni mistrza.
  • rozwój cech z potencjałem na przyszłość – posiadanie własnego samochodu jest obowiązkiem i odpowiedzialnością i zgodzi się z tym z pewnością każdy z kierowców. Wobec tego, wręczenie dziecku jego pierwszego, elektrycznego pojazdu skutecznie pomoże mu wykształcić w sobie cechy, które mają ogromny potencjał na przyszłość. Mowa tu o decyzyjności – maluch musi sam wybrać kierunek jazdy, odpowiedzialność – za siebie i innych „uczestników ruchu” i logicznym myśleniu podczas kontrolowania samochodziku.

Jak więc widać, pojazdy elektryczne wpłyną na rozwój psycho-fizyczny dziecka i z pewnością pomogą mu połączyć taką naukę z zabawą.

Klocki magnetyczne pomogą wznieść kreatywność dziecka na inny poziom!

Kolejną zabawką – z kategorii edukacyjnych – mogą być również klocki magnetyczne. Okazuje się, że również będą one w wyjątkowo efektywny sposób wspierać rozwój dziecka ze szczególnym uwzględnieniem jego kreatywności. Rodzice z pewnością wiedza, że takie klocki mogą przybierać różnorodne formy, kształty i kolory, a także mogą one być ze sobą łączone w rozmaite konfiguracje. Maluch więc ma tutaj pełne pole do popisu i może tworzyć co mu się tylko podoba. Jedynym ograniczeniem będzie tylko jego wyobraźnia! Warto tu również podkreślić, że takie klocki świetnie nadają się do tworzenia figur geometrycznych i innych „pomocy dydaktycznych” więc pomogą wprowadzić dziecko w świat nauki, a być może go nawet nim zafascynują. Co więcej, klocki magnetyczne i ich łączenie w konstrukcje wymagają pewnych zdolności manualnych, które dziecko będzie musiało sobie wytrenować. Jest to więc kolejny gadżet dla maluchów, który pomoże im skutecznie połączyć naukę z zabawą i będzie efektywnie wspierać ich rozwój. Z takiego zakupu będzie zadowolone nie tylko dziecko, ale także i jego rodzice.