Gdy dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze wiele osób decyduje się zamienić swój samochód na prosty i wygodny rower. To rozwiązanie nie tylko pomaga szybciej dotrzeć w wybrane miejsca i rozwiązuje problem korków, ale też pozytywnie wpływa na cały nasz organizm – poprawia kondycję fizyczną i dostarcza masę radości. Oczywiście oprócz popularnych miejskich tras matka natura ma nam do zaoferowania coś znacznie więcej – leśne drogi, pełne uroku i świeżego powietrza. Jazda na szutrówkach gravelem to wielka gradka zarówno dla zaawansowanego pasjonata kolarstwa, jak i dla początkującego rowerzysty. Czemu warto zdecydować się właśnie na ten model roweru i co jest niezwykłego w przemierzaniu leśnych tras? Sprawdźmy! 

Jazda na szutrówkach Gravelem – w drodze po przygodę! 

Zanim przejdziemy do samego opisu Gravelu warto zastanowić się czym w zasadzie jest szuter. Zapewne każdy z nas wie, że jest to droga nieutwardzona asfaltem, pełna kolein, dziur, kamieni i błotnistego podłoża. W rzeczywistości to coś znacznie więcej. Jazda po takich nawierzchniach może dostarczyć nam prawdziwej frajdy! Odkrywanie nieznanego to idealny sposób na spędzenie wolnego, słonecznego dnia. W taką podróż możemy z powodzeniem wybrać się całą rodziną lub samodzielnie. Szlaki, niedostępne dla samochodu, kuszą bogactwami natury i pozwalają odkryć wewnętrzny spokój. Mimo mnóstwa pokonanych kilometrów po takiej podróży czujemy się prawdziwie zrelaksowani. 

Oczywiście jazda na szutrówkach wymaga odpowiedniego osprzętu, który nie zawiedzie nas w nawet najbardziej wymagających warunkach. Idealną propozycją dla każdego odkrywcy jest rower typu Gravel. Ta uniwersalna propozycja pojazdu pozwoli nam rozpocząć prawdziwą przygodę już po wyjściu z domu. Choć rower ten nie radzi sobie tak dobrze na szosie, jak typowa szosówka – jest nieco wolniejszy – to do naszych zadań specjalnych nada się idealnie. 

Wygodny i praktyczny pojazd umożliwi nam poruszanie się po niemal każdym terenie, nie straszne mu żwiry, leśne pagórki czy też kamieniste wzniesienia, dzięki dopasowanym oponom i wygodnemu siodełkowi możemy z powodzeniem pokonać każdą trasę nawet jeśli nasza kondycja nie jest najlepsza. Gravel to także dobry pomysł w przypadku tras miejskich. Dzięki niemu dotrzemy do celu bez większych kłopotów, a gdy znudzi nam się miejski klimat wystarczy, że skręcimy w pierwszą lepszą nieutwardzoną drogę. Przed zakupem wybranego modelu warto sprawdzić jego wygodę w sklepie stacjonarnym, dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz pojazd idealnie odpowiada na nasze potrzeby.