Zakup pierwszego kasku motocyklowego może stanowić nie lada wyzwanie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru trzeba przemyśleć kilka ważnych kwestii. Czy taka inwestycja musi oznaczać spory wydatek? Okazuje się, że dobry kask kupisz za mniej niż 1000 zł.

Kask motocyklowy do 1000 złotych – na jaki się zdecydować?

W sklepach motocyklowych znajdziesz aż 5 rodzajów kasków na motor. Dopasowanie kasku do stylu jazdy jest kwestią kluczową. Jaki sprawdzi się w przypadku jazdy turystycznej, a jaki będzie najlepszy do jazdy ulicami miasta? Sprawdźmy to!

Zacznijmy od kasków integralnych. Ich skorupa tworzy jednolitą całość, chroniąc całą głowę motocyklisty. To z kolei wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa. Zwykle wybierają je początkujący bikerzy, a także właściciele sportowych motocykli.

Kaski szczękowe preferują turyści motocyklowi. Budowa tego typu kasków pozwala na podniesienie szczęki, co jest przydatne podczas zakładania i ściągania kasku. Mankamentem może być waga przekraczająca często 1,6 kg.

Bikerzy poruszający się z prędkością do 60 km/h mogą wybrać kaski otwarte typu jet lub orzeszek. Swoiste połączenie kasków otwartych i integralnych stanowią kaski modułowe, posiadające odpinaną szczękę.

Wielbiciele jazdy po bezdrożach powinni zakupić profesjonalne kaski offroad. Są to modele z wysuniętą szczęką oraz daszkiem chroniącym przed słońcem. Posiadają wytrzymałe skorupy przystosowane do wymagającej jazdy.

Jaki kask motocyklowy na początek – zalety kasków integralnych

Kaski integralne – zwane przez motocyklistów potocznie integralami – to bez wątpienia najbezpieczniejszy typ kasków motocyklowych. Składają się z jednolitej skorupy, okalającej całą głowę. Dzięki temu w najlepszy możliwy sposób rozpraszają energię podczas uderzenia i zapewniają optymalny poziom ochrony. Są to powody, dla których specjaliści polecają kaski zamknięte początkującym bikerom.

Integrale nie zostały wyposażone w oddzielną część szczękową, którą można podnosić i opuszczać w czasie jazdy. Prowadzenie rozmów oraz spożywanie napojów w czasie jazdy nie jest możliwe. Takie rozwiązanie ma jednak swoje plusy w postaci zwiększonego bezpieczeństwa motocyklisty oraz mniejszej wagi kasku. Do zalet trzeba doliczyć dopracowane tłumienie hałasów wewnątrz kasku oraz dobry system wentylacji.

Oczywiście kaski integralne nie są dedykowane jedynie osobom początkującym. Chętnie sięgają po nie posiadacze motocykli sportowych. Powód jest prosty. Integrale projektowane są przez niektórych producentów w tunelach aerodynamicznych, a ich budowa umożliwia rozwijanie większych prędkości – jak widzisz, wybór i zakup dobrego kasku motocyklowego to nic trudnego!

Dobry kask motocyklowy do 1000 zł – przykłady

Pora na podanie kilku przykładów. Na początek dobry kask motocyklowy do 1000 zł marki Ozone. Mowa o modelu integralnym Sprint, dostępnym w wielu wersjach kolorystycznych. Na uwagę zasługuje dobry system wentylacji oraz wizjer zapewniający szeroki kąt widzenia.

Komfort jazdy zapewnia wbudowana blenda przeciwsłoneczna. Do tego należy dodać łatwy system demontażu szyby, wizjer pokryty powłoką antyparującą, wypinaną wyściółkę oraz wypinane poduszki policzkowe.

Kask integralny Ozone Sprint, 249 zł

Na uwagę niewątpliwie zasługuje cichy kask motocyklowy z blendą HJC C70. Zaawansowana skorupa APC została zaprojektowana w technologii CAD – jest wytrzymała, a jednocześnie bardzo lekka. W zestawie otrzymujemy blendę przeciwsłoneczną Dark Smoke, która zapewnia dobrą widoczność nawet przy dużym nasłonecznieniu. Do zalet dodamy m.in. wyjmowane wnętrze SilverCoolPlus Super Cool wykonane z antybakteryjnego materiału, system szybkiej wymiany szyby RapidFire czy wydajną wentylację ACS.

Kask integralny HJC C70, 899 zł