Wielu mężczyzn uważa, że czarny garnitur perfekcyjnie pasuje do wszystkiego i na każdą okazję. W związku z tym przekonaniem znaczne grono panów zaopatruje się w czarny strój wizytowy i uważa, że może się w nim pojawić na każdym wydarzeniu. Takie przekonanie jest niepoprawne. Elegancki, czarny garnitur, który rewelacyjnie prezentuje się wieczorami, podczas bankietów i balów, będzie kompletnie do niczego podczas uroczystości, odbywających się w dzień. Poza wieczorami garnitur w natarczywy sposób kontrastuje z naszą cerą i uwydatnia wszystkie jej niedoskonałości. Ponadto takie odzienie w dziennym świetle kojarzy nam się z pogrzebami i przygnębiającą aurą. Kiedy można nosić czarny garnitur i jakie dodatki do niego wybierać?

Czarny garnitur bez tajemnic 

Mając pracę, która wymaga od Ciebie formalnego wizerunku, z całą pewnością choć raz przeszło Ci przez myśl, aby założyć czarny garnitur. Taka stylizacja będzie wyglądała niekorzystne, w naturalnym świetle dużo lepiej prezentuje się granat czy też szarość. Te odcienie również pozwalają na stworzenie formalnego wizerunku, a przy tym nie będą zanadto kontrastować z Twoją karnacją. Kiedy za wszelką cenę chcesz wybrać czerń to zdecyduj się jedynie na fragment garnituru. Dopasuj czarną marynarkę do jeansowych spodni, a także koszulki z bawełny i wyróżnij się casualową klasą. 

Jeżeli zaś wybierasz się na wesele, gdzie dominuje głównie sztuczne światło to bez obaw możesz zdecydować się na czerń. Taki garnitur, połączony z białą koszulą, skórzanym paskiem, dopasowanym obuwiem i eleganckim zegarkiem zrobi na wszystkich oszałamiające wrażenie, a Ty sam będziesz czuł się doskonale. Dobrymi dodatkami dla ciemnego garnituru są krawat, a także mucha. W przypadku czerni nie należy zanadto kombinować z kolorystyką, jeśli więc mamy taką możliwość to wybierajmy muchę w kolorze czerni, ewentualne burgundu. 

Tworząc doskonałą stylizację musimy zwrócić uwagę na odpowiedni krój, a także rozmiar garnituru. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby ten dokładnie wybrany element garderoby nie wyglądał na nas perfekcyjnie. Marynarka powinna swobodnie układać się na naszych ramionach i nie krępować ruchów rąk. W talii zaś powinna być nieco przylegająca, jednak nie zbytnio przylegająca – w końcu musimy jakoś oddychać. Długość marynarki powinna pozwolić na zasłonięcie tylnej części spodni, a także rozporka. Rękawy zaś muszą pozostawiać 2 centymetrową rezerwę na wystające mankiety i spinki od koszuli. Spodnie powinny lekko opadać na uda i nie być przylegające. Ich długość musi kończyć się przy kostce.