Męskie kamizelki wracają do łask i z każdym rokiem przybywa Panów, którzy tym elementem garderoby uzupełniają swoje stylizacje. Jak możemy nosić kamizelkę, by wyglądać modnie?

Dawniej kamizelki pojawiały się w zestawieniach z garniturem i rzeczywiście nadal możemy nosić je w ten sposób. Jednak teraz nosi się je również do stylizacji półformalnych, czyli smart casualowych. W obu przypadkach kamizelka pozwoli urozmaicić całość, ale pod warunkiem, że sięgamy po odpowiedni model.

Kamizelka męska w formalnej stylizacji

Ponieważ kamizelki zwiększają formalność stroju, bardzo często widać je w zestawieniach na wyjątkowe okazje, jak na przykład ślub. Decydując się na model z tego samego materiału, co garnitur, to nasz strój będzie bardzo szykowny. Nie znaczy to jednak, że nie możemy pokusić się o nieco oryginalności. Dobrze będą prezentować się kontrasty. Przykładowo planujemy na ślub założyć granatowy garnitur i chcielibyśmy naszą stylizację ożywić. Wtedy możemy się pokusić szarą kamizelkę w kratę. Jeżeli szukamy czegoś eleganckiego na własne wesele, przejrzyjmy kamizelki męskie ślubne od Lancerto. Mamy do dyspozycji duży wybór modeli i każdy jest z materiałów wysokiej klasy.

Kamizelka w stylizacjach codziennych

O kamizelce pomyślmy przy okazji planowania codziennych zestawień, ale wtedy nie patrzymy na kamizelki garniturowe. Będą nas interesować te mające niższy stopień formalności. Dobrą propozycją są modele z lnu na lato i flaneli na zimniejsze miesiące. Mogą się rewelacyjnie komponować w połączeniu z jeansami bądź chinosami i casualową koszulą. Takie zestawienie jest nieformalne i nie musimy zakładać do niego krawata. Kiedy będziemy szukać elementów na modną stylizację z kamizelką, to inspiracje i gotowe zestawienia znajdziemy na stronie https://www.lancerto.com/pl/.

Na jakie okazje kamizelka jest dobrym pomysłem?

Jak widać na podstawie tego, co było wyżej, kamizelki mogą się między sobą różnić. W zależności od tego, po jaką sięgniemy, możemy ją zakładać na różne okazje. Ważne, byśmy stopień formalności dopasowali do rangi wydarzenia. O zestawieniu z kamizelką możemy myśleć pod kątem wesela, komunii, wyjścia do pracy. W nieformalnych stylizacjach kamizelka sprawdzi się podczas wyjść z przyjaciółmi lub na randce.

O czym jeszcze pamiętać?

Strój zawsze dobieramy pod kątem charakteru wyjścia, ale nie jest to jedyny wyznacznik wyboru kamizelki. Musi pasować do garnituru i jego materiału. Przykładowo kiedy wybieramy garnitur lniany, niekoniecznie najlepszym wyborem będzie kamizelka wełniana. Znacznie korzystniej będziemy wyglądać w tym przypadku w kamizelce lnianej bądź bawełnianej.

Podczas zestawiania kamizelki z pozostałymi elementami garderoby, musimy brać pod uwagę wzory. Nie może ich być za mało, bo takiemu zestawieniu może czegoś zabraknąć. A nie może być zbyt dużo, bo całość byłaby przesadzona i wyglądałaby źle. Musimy szukać pewnego balansu. Chcąc założyć kamizelkę w kratkę, zestawmy ją z gładką marynarką, a kiedy to marynarka ma mikrowzory, to lepsza będzie gładka kamizelka.