Bartosz Gelner jest doskonałym polskim aktorem telewizyjnym, teatralnym i filmowym. Urodził się 25 kwietnia 1988 w Katowicach i tam tez spędził swoje dzieciństwo. Tuż po maturze próbował swoich sił na egzaminach wstępnych w szkołach teatralnych. Mimo pierwszych porażek Bartosz nie stracił motywacji i podjął naukę w Policealnym Studium Aktorskim Lart StudiO, mieszczącym się w Krakowie, a zaledwie rok później dostał się na wydział lalkarski, znajdujący się w filii PWST. W 2012 roku ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Bartosz Gelner w głównych rolach 

Pierwszy debiut Bartosza miał miejsce w 2008 roku na scenie Narodowego Starego Teatru. Odgrywana była wówczas inscenizacja Trans- Atlantyku, autorstwa Witolda Gombrowicza, którą wyreżyserował Mikołaj Grabowski. W 2012 roku młody aktor przeniósł się do Warszawy i rozpoczął pracę z Nowym Teatrem, zaledwie rok później – dzięki doskonałej kreacji Cetha, młodego chłopca, który został wybrany do przeżywania uniesień seksualnych przez parę homoseksualistów w „Kabarecie warszawskim” – zdobył Wyróżnienie Sekcji Krytyków Teatralnych. Już 5 czerwca 2016 roku Bartosz był jedną z osób stojących na podium VII edycji konkursu „Talenty trójki”. 

W 2009 roku aktor dostał swoją pierwszą rolę ekranową w serialu „Przystań”, który opowiada o kilku osobach, szkolących się w zawodzie ratowników wodnych. Już 2 lata później zadebiutował na dużym ekranie w niezwykle popularnym filmie – Sala samobójów, reż. Jana Komasy. Po tym spektakularnym sukcesie Bartosz otrzymał wiele propozycji filmowych i serialowych, które nie wymagały od niego uczestniczenia w castingach. Ostatecznie zdecydował się zagrać w ekranizacji „Czas honoru”, jako Alan Krawczyk. 

Od 2012 do 2016 roku odgrywał rolę Bartosza Koszyka w serialu „Barwy szczęścia”, emitowanym na kanale TVP2. Ponadto – w 2013 roku – wygrał casting do filmu „Płynące wieżowce” i otrzymał swoją pierwszą, pierwszoplanową rolę w filmie. Za bezbłędne odegranie roli homoseksualnego chłopaka otrzymał nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, która została mu wręczona na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. 

Bartosz Gelner grał także w takich serialach jak „Krew z krwi’ i „Singielka”, spotkać go możemy również w dramacie reż. Jakuba Pączka pt. „Reakcja łańcuchowa”. Dzięki swojej niezwykłej charyzmie, dążeniu do celu i doskonałemu talentowi Bartosz zapowiada się niezwykle obiecującym, polskim artystą. Jeszcze zapewne nieraz o nim usłyszymy w samych superlatywach.