Edward John David – bo tak brzmi pełne imię Eddiego Redmayna – urodził się 6 stycznia 1982 roku w Londynie, jego rodzicami są Parcicja, kierowniczka firmy zajmującej się przeprowadzkami i Richard – londyński przedsiębiorca. Eddie Redmayn to brytyjski aktor, piosenkarz i model. Ponadto jest laureatem Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, którego otrzymał za doskonałą rolę Stephena Hawkinga w filmie „Teoria Wszystkiego”. Jak ksztowała się kariera aktora na przestrzeni lat i gdzie możemy go zobaczyć? 

Eddie Redmayne w ekranizacjach 

Edukacja Eddiego rozpoczęła się w Jackie Palmer School. Następnie aktor dostał się do Eton College. W 2003 roku ukończył z wyróżnieniem historię sztuki w Trinity college na Uniwersytecie w Cambrige. W 2008 roku Redmayne rozpoczął pracę modela prezentując odzież firmy Burberry. Swoją przygodę z modelingiem kontynuował aż do 2012 roku. 

Jako aktor zadebiutował już w 2002 roku w teatrze Shakespeare’s Globe grając w sztuce pt. „Wieczór Trzech Króli”. W 2004 roku otrzymał nagrodę Critics’ Circle Theatre Award za doskonałą grę w sztuce „The Goat: or, who is Sylvia?”. Swoją telewizyjną przygodę rozpoczął już w 90 latach XX wieku. Na wielkim ekranie możemy go zobaczyć między innymi w: 

  • Elizabeth: Złoty wiek – brytyjsko- niemiecko- francuskim filmie, opowiadających o rządach i życiu królowej Elżbiety I. Ekranizacja otrzymała dwie nominacje do oscara; 
  • Mój tydzień z Marilyn – Eddie wcielił się w rolę Colina Clarka, który właśnie rozpoczynał pracę jako asystent na planie filmowym. Fabuła pokazuje 7 dni brytyjskiego życia Marilyn, a Clark odrywa aktorkę od hollywoodzkiej rutyny, pokazując jej jaśniejszą stronę brytyjskiego życia. 
  • Dziewczyna z portretu – to amerykański dramat, reżyserii Toma Hoopera, który opowiada prawdziwą historię duńskiej, transpłciowej malarki – Lili Elbe, która pod postacią mężczyzny znana była jako Einar Wegener. Eddie Redmayne bezbłędnie wciela się w główna rolę, za którą zostaje ponownie nominowany do Oscara;
  • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – film opowiadający o losach Newta Skamandera, którego rewelacyjnie zagrał Redmayne, muszącego zmierzyć się z nowojorską społecznością czarodziejów i mugoli na 70 lat przed wydarzeniami opisanymi w książkach J. K. Rowling z cyklu „Harry Potter”;
  • Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – w tej ekranizacji Eddie Redmayne również wciela się w rolę Newta Skamandera i z pomocą czarodzieja – Albusa Dumbledora- próbuje schwytać potężnego czarnoksiężnika, który próbuje przejąć władzę nad światem.