Eryk Kulm urodzony w Sopocie w 1990 roku jest polskim aktorem wywodzącym się z rodziny o mocnych korzeniach artystycznych i muzycznych. Jego ojciec, również Eryk, był uznanym na świecie muzykiem i perkusistą jazzowym, pojawiającym się na koncertach i w Polsce i poza nią. Dziadek (także Eryk!) – przez ponad trzydzieści trzy lata pełnił funkcję oficera rozrywkowego na statku MS Batory i brał udział w licznych festiwalach jazzowych. Tradycja tego samego imienia męskiego przechodzi w rodzinie Kulmów z pokolenia na pokolenie.

Eryk Kulm – role filmowe i kariera

Młody Kulm nie poszedł wzorem dziadka i ojca w karierę muzyczną i jazzową, ale artystyczna dusza nie pozwoliła temu jabłku upaść daleko od jabłoni. Jest cenionym w Polsce aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, ukończył również wydział aktorski na Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie.

Zagrał w wielu filmach emitowanych zarówno w kinach, jak i w popularnych stacjach telewizyjnych, pojawiał się też w gościnnie w dziesiątkach seriali.

Na swoim koncie filmowym ma role m.in. w „Nic mnie w tobie nie przeraża”, „Lokal zamknięty”, „Aferzyści: Złe psy”, „Cudak”, „Polot”, „W domu”, „Radio, kamera, akcja!”, „Piłsudski”, „Mały Grand Hotel”, „Marek Edelman … i była miłość w Getcie”, „Belle Epoque”, „Koniec widzenia”, „Wojenne dziewczyny”, „Bodo” (rolą w tym filmie szczególnie zapadła widzom w pamięć i to właśnie z niej go kojarzą!), „Kamienie na szaniec”, „Mała matura 1947”, „Poza prawem”, „Real”, czy „Pręgi”.

Gościnnie pojawił się produkcjach serialowych: „Ojciec Mateusz”, „Lepsza połowa”, „Druga szansa”, „O mnie się nie martw”, „Prawo Agaty”, „Linia życia”, „Barwy szczęścia”, „Teraz albo nigdy!”, „Na wspólnej”, „M jak miłość” oraz „Na dobre i na złe”.

Na stałe współpracuje z Za Agencją Aktorów i Realizatorów Filmowych, na stronie której można znaleźć jego zdjęcia, szczegóły o nim oraz pełny profil filmowy i artystyczny. Aktor był dotychczas nagradzany w 2015 roku – nagrodą SFP za rolę Wolanda w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” (podczas Międzynarodowego Festwialu Szkół Teatralnych ITSelF).

Prywatnie jest osobą bardzo otwartą i towarzyską, aktywnie prowadzi profil na Instagramie. To właśnie na tym medium pochwalił się m.in. zdjęciami zaraz po wykonaniu operacji plastycznej, na których można go zobaczyć zabandażowanego i w siniakach – można powiedzieć, że bez krępacji dzieli się ze swoimi fanami wszystkim tym, co dzieje się w jego życiu, nie ukrywając przy tym zabiegów plastycznych, ani miejsc, w których je wykonuje.