Jakob Kosel to urodzony w 1992 roku model, którego kariera medialna i celebrycka rozpędziła się po brawurowym występie w programie rozrywkowym „Top model”. Praktycznie od początku jego udziału w piątej edycji tego show, typowano go do zwycięstwa i chociaż ostatecznie zajął trzecie miejsce na podium, to jego kariera błyskawicznie rozkwitła, a on sam zaczął się pojawiać w dziesiątkach sesji zdjęciowych dla znanych marek.

Jakob Kosel – kariera i zainteresowania

Od czasu sukcesu w Top Model, Kosel zyskał grono wiernych fanów (szczególnie kobiet, które uwielbiały jego występy na wybiegu), a jego modelingowa kariera nabrała tempa, sprawiając, że stał się bardziej widoczny w mediach. Dziś jego profil obserwuje ponad 300 000 fanów, którzy czekają na każde zdjęcie, informację i ciekawostkę z tego, czym się aktualnie zajmuje. Ilość fanów przełożyła się tu również na nowe, ciekawe kontrakty.

Brał udział m.in. w prestiżowej kampanii reklamowej Apart i doskonale radzi sobie w show-biznesie, pojawiając się na czerwonych dywanach najbardziej prestiżowych imprez w Polsce (nie tylko modelingowych!). Wspólnie z Karoliną Gilon, którą poznał podczas kręcenia Top Model, brał udział w kampanii społecznej pod hasłem „Uprawiaj sex i ratuj życie” („Have sex and Save Lives”). Celem kampanii było zwiększenie świadomości bezpiecznego seksu i zarazem zmniejszenie zarówno liczby nowych zakażeń wirusem HIV, jak ciąż wśród bardzo młodych kobiet. Akcja zakończyła się sukcesem, i zaowocowała zwiększenie dostępy do usług w zakresie bezpiecznego współżycia i utrzymania zdrowia seksualnego.

Z wykształcenia Kosel jest sportowcem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, a w różnych dziedzinach sportu jest aktywny tak naprawdę od najmłodszych lat. Doskonale pływa, jest ratownikiem i zarazem instruktorem pływania, prowadzi także zajęcia z zakresu tzw. treningu personalnego. Dziś jego największą pasją stało się zdrowe odżywianie i siłownia, których elementy wprowadza zdecydowanie podczas swoich treningów personalnych.

Na koncie modela jest również rola w serialu „Na Wspólnej”, o której sam mówi, że była spełnieniem jego marzenia o zagraniu w filmie. Co ciekawe, niejako sam przyciągnął do siebie tę rolę. Na Instagramie regularnie publikował krótkie fragmenty serialu, z humorem je komentując, co nie umknęło uwadze produkcji i wkrótce otrzymał propozycję pojawienia się w serialu.

Jednym ze smaczków celebryckiej kariery modela były ciągnące się plotki o jego związku z popularną blogerką i influencerką – Ciocią Liestyle. Kosel był bliskim kolegą jej męża, a pikantnymi plotkami przez długo żył świat instagrama.