Urodzony w 1988 roku Jakub Kucner to osobowość medialna, która zrzesza wokół siebie tysiące fanów. Przez jednych uwielbiany, przez innych wręcz przeciwnie – co sprawia, że często piszą o nim portale plotkarskie i zdarza się, że nie schodzi on z list popularnych artykułów w sieci. Jeden z najprzystojniejszych fotomodeli w Polsce, prezenter telewizyjny, aktor, społeczny aktywista. To również człowiek, który świetnie sprawdza się w roli konferensjera, a na co dzień ćwiczy fitness i zajmuje się treningiem personalnym. Na koncie ma także wygraną w programie Mister Polski 2017!

Jakub Kucner – kariera i media

Fani modela mogą obserwować jego profil na Instagramie, na którym ma aktualnie ponad 317 tysięcy obserwujących. Aktywnie umieszcza na tym profilu społecznościowym swoje zdjęcia oraz video relacje z codziennego życia, czym zbliża do siebie nowych wielbicieli.

Tytuły zdobyte w karierze modelingowej: Mister Polski 2017, II Wicemister Global 2018, I Wicemister Supranational 2018.

Co ciekawe, przed rozpoczęciem kariery na wybiegach i w modelingu, Kucner pracował w dziale sprzedaży w popularnej sieci klubów fitness. Tam też zaczęła się jego przygoda ze sportem i z pracą w roli trenera personalnego. W młodości uprawiał wioślarstwo, ale i grywał w piłkę nożną. Z wykształcenia jest absolwentem studium aktorskiego oraz kierunku kulturoznawstwo i medioznawstwo, który ukończył w Poznaniu, w WSNHiD.

Jego kariera medialna rozpoczęła się od udziału w kilku epizodach znanych seriali, na planie których został dostrzeżony i przez media i przez widzów. Były to m.in. „Barwy szczęścia” w 2013, „Lekarze na Start” w 2017, „Na sygnale” w 2016, i wreszcie w 1019 „Zawsze warto” oraz „M jak miłość”. Jego sympatyczny charakter i fotogeniczna twarz, która wprost przykuwa uwagę, przysporzyły mu duże zainteresowanie w świecie wielkiego ekrany, prasy i portali społecznościowych. Szybko, bo już w maju 2018 był nominowany w kategorii Debiut Roku do „Gwiazd Plejady” i coraz mocniej rozpisywały się o nich różne magazyny. Wreszcie, w 2019 został zaproszony do udziały w programie rozrywkowym „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami”.

Poza występami przed kamerą aktywnie angażował się w wiele akcji charytatywnych i humanitarnych. Jako zdeklarowany społecznik i aktywista, zawsze starał się wspierać inicjatywy pomagające ludziom w trudnej sytuacji życiowe. Przez długi czas współpracował ze Stowarzyszeniem „Mali Bracia Ubogich”, był również na misji humanitarnej w Gambii. Już w 2018 roku, wraz z Karoliną Zagozdon (partnerka, poznana podczas wyborów Mistera Polski), założył fundację „Power Changers”, której misją jest pomoc ubogim dzieciom z kontynentu afrykańskiego.