Zapewne każdy z nas zna doskonale tego aktora. Nawet jeśli na szklanym ekranie nie widzieliśmy jego charyzmy, to z całą pewnością mogliśmy nieraz usłyszeć jego głos, który chętnie użycza do różnego rodzaju dubbingów, oraz utworów muzycznych. Kacper Kuszewski urodził się 21 czerwca 1976 roku w Słupsku. Początek jego kariery aktorskiej rozpoczął się w Teatrze muzycznym w Gdyni, w 1989 roku, następnie – po ukończeniu studiów aktorskich na Akademii Teatralnej w Warszawie – Kacper brał udział w licznych produkcjach teatralnych, a także filmowych.

Największą popularność przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w popularnym, polskim serialu „M jak miłość”. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć go w takich realizacjach telewizyjnych jak „Jak oni śpiewają”, „Jaka to melodia?”, „Taniec z gwiazdami”, „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jako aktor dubbingowy zagrał Myszkę Miki, Percego Weasley’a w filmach z serii Harry Potter, oraz Luke’a Skywalker’a w Gwiezdnych Wojnach. 

Kacper Kuszewski i jego sukcesy 

Kacper od początku swojej kariery śmiało piął się w górę. W 1998 roku dostał niewielką rolę na małym ekranie w popularnym serialu „Litwo, ojczyzno moja”. Zaledwie rok później można było go zauważyć we „Wszystkich pieniądzach świata”, a także w filmie „Jak narkotyk” reżyserii Barbary Sass. Jako żak otrzymał wyróżnienie za nietuzinkową rolę we Fragmentach z Szekspira podczas XVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Tuż po obronie pracy podjął współpracę z Kabaretem Olgi Lipińskiej, z którym spędził cztery lata. 

Kolejne lata jego kariery ukazywały się wszystkim widzom w takich produkcjach jak: 

  • Twarze i maski; 
  • Strefa Ciszy; 
  • Karol. Człowiek, który został papieżem. 

W 2008 roku Kacper Kuszewski rozpoczął współpracę z Teatrem Pieśni Kozła, mieszczącym się we Wrocławiu. Na tamtejszej scenie wystąpił między innymi w inscenizacji „Makbeta” i „Pieśni Leara”. Dodatkowo odpowiadał za muzykę w oratorium „Szukając Leara”, a także zajął miejsce kierownika muzycznego w spektaklu pt. „Return to the Voice’, Oprócz tego stał się narratorem słuchowiska „Piotruś i Wilk”, nadawanym przez program I Polskiego Radia. 

Kolejne lata jego rozwoju scenicznego malowały się w niezwykle barwnych kolorach. Kacper odnosił kolejne sukcesy sceniczne, a jego gra aktorska stawała się coraz bardziej rozpoznawalna. W 2017 roku wziął udział i zwyciężył w ósmej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wygraną o wartości 100 tysięcy złotych przekazał Centrum praw kobiet. Od 2020 roku Kacper gra hydraulika w popularnym serialu „Przyjaciółki”, a jesienią 2021 roku wystąpi w premierze serialu „Tatuśkowie” jako Czarek.