Karol Wiśniewski o pseudonimie Friz to młody youtuber, którego filmy śledzi już ponad 4,5 mln osób. 25-latek jest już milionerem, ale nie osiada na laurach. Niebawem wejdzie na giełdę. I wciąż chce więcej. Kim jest Karol Wiśniewski?

Kim jest Karol Wiśniewski Friz? [wiek, Youtube, Ekipa]

Karol Wiśniewski urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie. Jest założycielem i jednym z członków popularnej młodzieżowej grupy EKIPA. Jego kanał na Youtubie liczy już ponad 4,5 mln subskrypcji.

Swoją karierę w sieci rozpoczął od zamieszczania filmików, na których ćwiczył parkour i jeździł na rolkach. Niestety problemy z kręgosłupem i związana z nimi operacja prerwały pasję sportową. Wtedy Karol Wiśniewski przerzucił się gry, a popularność przyniosła mu gra Pokemon GO. Chłopak nagrywał filmiki z najpopularniejszymi graczami Pokemon Go i wrzucał je do sieci. Po jakimś czasie postanowił jednak zmienić tematykę swojego kanału i zaczął publikować lifestylowe wideo, m.in. liczne vlogi oraz wyzwania.

Grupa EKIPA powstała w 2018 roku. Friz zaprosił do niej Trombę, Wujka Łuki oraz Mini Majka. W 2019 roku do grupay dołączyli: Weronika Sowa (Wersow), Marta Błoch (Murcix), Mikołaj Magdziarz (Mixer), Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu), Jakub Patecki (Patec Wariatec), Maria (Marcysia) Ryskala i Kasia Bożek. EKIPA zamieszkała w domu na przedmieściach Krakowa (z którego zresztą Friz pochodzi) i relacjonuje to, co tam się dzieje, a filmy wrzucają na stworzony przez siebie kanał na Youtubie. Grupa szybko zyskała ogromną widownię wśród młodych odbiorców.

W sierpniu powstał sklep internetowy EkipaToNosi, w którym można zakupić m.in. T-shirty, bluzy oraz różnorakie gadżety. Na początku 2020 roku Friz razem z częścią EKIPY nagrał piosenkę. Utwór powstał w zaledwie 24 godziny i obecnie ma ponad 56 mln wyświetleń.

W 2021 roku EKIPA rozpoczęła współpracę z firmą Koral, a lody Ekipa natychmiast stają się hitem. Popularność produktu jest tak duża, że pod sklepami ustawiają się kolejki, a opakowania po lodach sprzedawano na Allegro. Najdroższy papierek kosztował 200 tys. zł!

Ostatnio EKIPA zajęła się również muzyką, podejmując współpracę z Donatanem. Pod koniec czerwca wydali debiutancką płytę Sezon 3. Utwór '3KIPA’ osiągnął 66,9 mln wyświetleń w serwisie YouTube i 10,5 mln odtworzeń na platformie Spotify. Kawałek 'ZAEBYSCIE’ to 18,6 mln wyświetleń w YouTube i 4,7 mln odtworzeń w Spotify. 'CHILL’ uzyskał 22,2 mln wyświetleń w serwisie YouTube i 5,3 mln odtworzeń w Spotify, natomiast 'ZYGZAK’ – 26 mln w YouTube i 6,2 mln w Spotify.

Karol Wiśniewski udziela się również charytatywnie. Pod koniec 2018 razem z częścią EKIPY zbierał pieniądze na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz dla jednego z krakowskich domów dziecka. W 2020 roku założył zbiórkę na pomoc dla polskiej służby zdrowia na walkę z koronawirusem, wpłacając wraz z EKIPĄ 100 tys. zł

Karol Wiśniewski Friz — życie prywatne

Przez pewien czas Karol Wiśniewski związany był z Kingą Furtak (Kindzxa). Obecnie Friz jest z Weroniką Sową, czyli Wersow, która także tworzy filmiki w serwisie YouTube. W sierpniu para się zaręczyła.

Karol Wiśniewski Friz — Instagram

Karol Wiśniewski posiada konto na Instagramie, gdzie można go znaleźć pod nazwą: @frizoluszek. Aktualnie Friza obserwują 3 mln osób.