Kizo to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, a jego teledyski robią furorę w internecie. Wiele z nich zajmuje wysokie miejsca na liście najpopularniejszych filmów na YouTubie. Współpracował z takimi artystami jak Tymek, Wac Toja, Young Igi, Malik Montana oraz Margaret. Jest współtwórcą Chillwagonu. Co trzeba wiedzieć o artyście znanym z niezwykle niskiego głosie?

Kim jest Kizo? [wiek, wzrost, waga, kariera]

Patryk Woziński, występujący pod pseudonimie Kizo, urodził się 26 czerwca 1994 w Gdańsku. Ma 178 cm wzrostu. Waży 100 kg.

Swoje pierwsze numery zaczął udostępniać w wieku 15 lat, a swoją przygodę ze sceną hip-hopową rozpoczął od współpracy z Ciemną Strefą. W 2017 roku wypuścił album Troya, który ukazał się dzięki współpracy trzech artystów z Gdańska – Aero, Kizo i Speca. Gościnnie gospodarzy wsparli swoimi zwrotkami Kobik i Ruby oraz Sztoss i Raskagavi, a także DJ Warson aka Starguy. Za produkcję odpowiadali m.in. PSR i B.Melo.

Rok później wydał swój debiutancki album Ortalion, który pojawił w nakładzie Step Records. Kilka miesięcy później pojawił się krążek Czempion. W tym samym roku Kizo dołączył do ekipy Chillwagonu, którą stworzył Borixon – niegdyś członek Gangu Albanii. Razem wydali hity takie jak: małpa, jolka, kwit oraz wowowo.

Najpopularniejszym solowym teledyskiem Kizo jest Czempion nagrany z Malikiem Montaną, który ma aż 18 milionów wyświetleń. Tyle samo wyświetleń ma numer Życie jest piękne, który nagrany został we współpracy z Tymkiem.

Kizo — utwór Disney

Jeden z najpopularniejszych utwórów Kizo Disney bije rekordy wyświetleń na YouTube – dziś ponad 60 milionów wyświetleń. Najpier powstała muzyka, a napisanie tekstu zajęło artyście ponad miesiąc – Kizo czekał na odpowiednią wenę.

To był bit, który dostałem i od razu, kiedy go usłyszałem, pomyślałem „ale hitowy bit”. Ale nie miałem na niego żadnego pomysłu i sobie leżał. Ja potrzebowałem do niego natchnienia. Wracałem co jakiś czas, przez kilka dni go odpalałem, myślałem „to jest zaj***te, ale nie mam pomysłu”. Ten bit leżał sobie z miesiąc i ciągle do niego wracałem. Pojawił się później taki bodziec, kiedy nagle wróciłem do domu, odpaliłem go i „wiem”. Spędziłem fajny weekend i na koniec niedzielnego wieczoru udało mi się to stworzyć od A do Z – powiedział u Żurnalisty.

Raper nie spodziewał się, że utwór tak szybko stanie się hitem.

Jak już to nagrałem, to czułem, że na pewno to pyknie i nawet sam byłem zadowolony, choć pesymistycznie podchodzę do swoich produkcji. Później ludzie strasznie się tym jarali na internecie. To był taki zwiastun tego, że może to siąść, ale że stanie się taką piosenką Polaków, która jest wszędzie, na top listach itd. No jak mogłem się tego spodziewać? – powiedział raper.