Łukasz Darłak jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem kontrowersyjnych postaci, które wystąpiły w programie rozrywkowym Big Brother (mowa o polskiej edycji reaktywowanej na antenie TVN po prawie 11 latach przerwy!). Dzięki swojej nietuzinkowej osobowości, a także dużej liczbie tajemnic, jaka przed widzami została ukryta na początku jego wejścia do programu – wzbudzał skrajne emocje i zdecydowanie przyciągał ludzi przed ekrany.

Łukasz Darłak – kariera medialna i kontrowersje

Wielu widzów przypuszczało, że Darłak jest zwyczajnym, młodym człowiekiem, zupełnie niedoświadczonym jeśli chodzi o wystąpienia przed kamerami. Fakt ten został przez twórców programu przemilczany, co uczyniło go w przyszłości tym ciekawszym!

Z wykształcenia psycholog po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim (pracował m.in. z osobami z autyzmem), ale ukończył również kurs przygotowujący do egzaminów na wydziały aktorskie w AT, PWST i PWSFTvIT. W szkole podstawowej przez sześć lat uprawiał taniec towarzyski – brał również udział w turniejach tańca. Aktualnie pasjonuje się m.in. crossfitem i kalisteniką.

Przed Big Brotherem pojawiał się już w programach telewizyjnych. Grał m.in. w Szkole, Szpitalu, W11, Detektywach, a także w serialu Pierwsza Miłość. Poza paradokumentalnymi produkcjami, z czasem okazało się, że był również w związku z Michałem Witkowskim, pisarzem uchodzącym w Polsce za mocno kontrowersyjnego. Na łamach Big Brothera, Darłak dokonał swoistego coming outu, co sprawiło, że borykał się później z różnym odbiorem tego faktu zarówno przez uczestników programu, jak i widzów. Wiele osób oglądających go przed telewizorami była wtedy rozczarowana tym, że ukryto przed nimi fakt nie tyle jego orientacji, co poprzednich występów w mediach. Ze „zwykłego” chłopaka w domu Wielkiego Brata stał się bowiem chłopakiem, który i doświadczenie i obycie w mediach już ma, a do tego nie stroni od kontrowersyjnych wypowiedzi.

Darłak prowadzi swój Fanpage na Facebooku oraz konto na Instagramie, gdzie jest obserwowany przez tysiące fanów, którzy dziś z dużym zainteresowaniem śledzą jego karierę, występy i wypowiedzi medialne. Swoją osobowością, ciepłem, sympatycznym charakterem i jednocześnie dużą domieszką czasem bulwersującej ekstrawagancji i jak to określają media „parciem na szkło”, wciąż przyciąga do siebie nowych wielbicieli. Jest jedną z niewielu osób w show biznesie, które potrafią przed kamerami wprost przyznać się do czegoś tak oczywistego jak puszczanie bąków i problem z gazami, bez ciągłego patrzenia na to, co ludzie pomyślą, kiedy się dowiedzą.