Łukasz Płoszajski jest jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów, który serca widzów podbił niezapomnianą rolą w serialu „Pierwsza Miłość”. Aktywny w mediach społecznościowych, na Instagramie jego tętniący życiem profil obserwuje ponad 92 tysiące followersów. Prowadzi również popularny kanał na Youtubie, gdzie jako „Haker umysłów” rozmawia ze znanymi postaciami, odkrywa sekrety dziennikarzy i daje się poznać jako mentalista doskonale namierzający to, o czym myślą ludzie i potrafiący ich mocno zaskoczyć. W swoich działaniach na tym kanale wykorzystuje wiedzę psychologiczną, ale i tzw. kognitywną iluzję.

Łukasz Płoszajski – filmografia i pasja

Płoszajki urodził się w 1978 roku w Łodzi i od wczesnych lat ciągnęło go do świata wielkiego ekranu i świateł jupiterów. Występował na deskach Teatru Telewizji, a jego debiutem była rola Złotego w spektaklu „Podróż do wnętrza pokoju”, który wystawiany był w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Łodzi (PWSFTvIT) i w roku zakończenia nauki od razu pojawił się w roli w produkcji „Wieczór kawalerski”. Grał również w „Rodzinie Kerwoodów” oraz w spektaklu „Z Twoją córką? Nigdy!”

Początki w przedstawieniach teatralnych dość szybko zaprowadziły go przed szklany ekran. Pojawił się w programie „Magazyn Kryminalny 997”, a później w „Fali zbrodni”, „Kryminalnych” i „Biurze kryminalnym”. Dopiero po tych rolach, w 2004 wcielił się w niezapomnianą kreację Artura Kulczyckiego w polsatowskie telenoweli „Pierwsza miłość”. Brawurowo odgrywana postać, wyjątkowa lekkość wystąpień przed kamerą i otwarcie na możliwości szybko przyniosły mu kolejne propozycje.

  • Świat według Kiepskich i Pensjonat pod różą (2005)
  • Sex fm (2007)
  • Tancerze (2009)
  • Licencja na wychowanie (2010)
  • Przepis na życie (2012) i w tym samym roku Hotel 52 oraz Ćpun, albo ciekawiej: Jak człowiek może zmienić się na lepsze
  • Śliwowica (2013)
  • Ranczo (2015) i Ojciec Mateusz z tego samego roku
  • Na wspólnej

Od 2016 prowadzi na Youtube swój autorski program „Haker umysłów” i prezentuje własne zdolności kierowania zachowaniem innych ludzi.

Nie wszyscy pamiętają, że Płoszajski świetnie radzi sobie również w prowadzeniu różnych telewizyjnych widowisk i wydarzeń. Miał okazję grać rolę wodzireja podczas konkursu Miss Polski Nastolatek 2007, a później również prowadził dla stacji ESKA TV program muzyczny. Próby na arenie kariery piosenkarskiej również nie są mu obce, wziął udział w pierwszej edycji programu „Jak oni śpiewają”, w którym ostatecznie zajął 7 miejsce. Zagrał też w teledysku do piosenki Kasi Novej „Did you ever know”.

Prywatnie od 2008 jest żonaty z Emilią Oleksiak i ma jednego syna.