Łukasz Zagrobelny jest polskim wokalistą, od 2000 roku związany jest także z Teatrem Muzycznym Roma. Kiedy w 2007 roku wyszedł jego debiutancki singiel pod tytułem Nieprawda zaczęła szaleć za nim cała Polska a szczególnie… kobiety. Nie ma się co dziwić. Łukasz Zagrobelny jest zdecydowanie jednym z najprzystojniejszych muzyków wszechczasów.

Wykształcenie muzyczne i nie tylko.

Szkołę średnią Łukasz Zagrobelny ukończył we Wrocławiu i było to o dziwo Technikum Ekonomiczne o profilu Eksploatacja Pocztowa. Reszta wykształcenia jest już bardziej tematyczna, ponieważ skończył Szkołę Muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w klasie akordeonu. W późniejszych latach studiował na Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego. Ukończył Wydział Edukacji Muzycznej i zdobył tytuł magistra sztuki jako dyrygent chóralny. Od nastoletniego wieku skupił się mocno na konkursach muzycznych co dało mu szansę na rozgłos. Tak właśnie odnalazła go Elżbieta Zapendowska. Zaciekawiona talentem młodego chłopaka postanowiła wziąć go pod swoje skrzydła i zaprosić na warsztaty wokalne, które prowadziła razem z Andrzejem Głowackim. W 1999 roku zaśpiewał na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i choć nie wzbudził zbytniego zainteresowania organizatorów to dostrzegła go Natalia Kukulska. Zaprosiła go wtedy do współpracy i Łukasz zaczął śpiewać w jej chórkach. Niedługo później zaczęła się jego przygoda z musicalami w teatrze Roma. Jego pierwszy solowy album pojawił się w 2007 roku i nosił tytuł Myśli warte słow. Od tego czasu, gdy świat poznał Łukasza Zagrobelnego i moc jego głosu jego kariera nabrała tempa. Skupił się już głównie na swoim wokalu i płytach. Bardzo popularnym utworem stała się na przykład piosenka Nie kłam, że kochasz mnie, którą nagrał wraz z Eweliną Flintą na potrzeby filmu Nie kłam Kochanie. Dzięki rosnącej popularności został też zaproszony do Tańca z Gwiazdami. Został uhonorowany nagrodą Eska Music Awards w kategorii ,,Artysta Roku”. Łukasz Zagrobelny stworzył też wiele ścieżek dźwiękowych do bajek czy filmów młodzieżowych, na przykład High School Musical 3, gdzie podkładał również głos w dubbingu postaci Troya czy bajki Wkręceni 2.

Życie prywatne i zawodowe obecnie.

Łukasz Zagrobelny niechętnie dzieli się prywatnymi informacjami. Nie wiadomo nic o tym, czy ma partnerkę. Niewiele też mówi o swojej bliskiej rodzinie. Chętnie natomiast dzieli się na swoich mediach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie wiadomościami o najbliższych planach koncertowych, trasach i nowych przedsięwzięciach. Wrzuca też dużo relacji z tych wydarzeń.