Marcel Sabat urodził się 14 lipca 1989 roku w Kielcach. Jeśli chodzi o prywatę to 20 lipca 2019 roku ożenił się z Natalią Filipczuk. To polski aktor na wszystkich płaszczyznach- filmowy, telewizyjny i teatralny, ale nie tylko. Jest także właścicielem marki odzieżowej, która nosi jego imię- Marcel Sabat Clothes jak również sam jest projektantem. Od dziecka, w szkole do której uczęszczał, czyli Szkole Podstawowej numer 12 imienia Bohaterów Westerplatte występował na licznych akademiach. W Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego brał za to udział w szkolnym kabarecie. Był również sprawny fizycznie, grał w piłkę nożną a także koszykówkę. Jeździł również wyczynowo na rolkach. Niestety ten sport przerwał mu niefortunny wypadek, w którym Marcel złamał rękę. Musiał mieć założone na nią aż 7 szwów. Wtedy też jego wychowawczyni podsunęła mu pomysł z teatrem.

Marcel Sabat i jego początki teatralne.

Marcel Sabat debiutował w teatrze Pegaz działającym w Kieleckim Centrum Kultury a później w Kieleckim Teatrze Tańca. Jeśli chodzi o studia to w 2014 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Niestety choć już wcześniej próbował się dostać do szkoły teatralnej zakończyło się to niepowodzeniem. Podczas studiów zagrał w spektaklu dyplomowym Złe Sny w reżyserii Agaty Dudy Gracz a także Shopping&Fucking Grzegorza Wiśniewskiego. Obydwie inscenizacje przyniosły mu nagrody uznania. Następne przygody czekały na niego na deskach warszawskiego Teatru Kamienica. Christiane F. wyreżyserowała wtedy spektakl My, dzieci z dworca Zoo, który swoją premierę miał 31 października 2013 roku. Wcielił się w Detlefa. Dużą rozpoznawalność na ekranie przyniosła mu ekranizacja Kamieni na szaniec do której został zaangażowany w 2014 roku gdzie odegrał Tadeusza Zawadzkiego ,,Zośkę”. 4 lata później pojawił się w dramacie historycznym Filipa Bajona Kamerdyner. Każdy fan seriali wie jednak, że nic nie przynosi takiej popularności jak rola w popularnym serialu. Taką też sławę Marcel Sabat osiągnął poprzez udział w serialu emitowanym na antenie TVP 2 M jak Miłość.

Marcel Sabat wraz z innymi przedsięwzięciami.

Marcel Sabat jest znany nie tylko z dużego ekranu i seriali obyczajowych, ale gościnnie wystąpił w teledyskach. Pierwsza współpraca to Ogień i Lód Patryka Kumóra z premierą w 2017 roku. Rok później pojawił się na ekranie do piosenki młodej artystki Saszan Nie chcę Ciebie mniej. W tym też roku zadebiutował swoim własnym singlem Zapomniany.