Marek Kaliszuk jest urodzonym w 1980 roku aktorem, który na planach filmowych i deskach teatralnych pojawia się regularnie od roku 2000. Jest również doskonale znany z występów musicalowych oraz z muzycznych singli, jakie tworzy od 2015. Aktor prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie obserwowany jest przez ponad 32 000 followersów, a jego utwory można znaleźć na YouTube Music, Spotify i Deezer.

Marek Kaliszuk – życiorys i filmografia

Aktor urodził się w Olsztynie i od małego miał dużą styczność ze środowiskiem artystycznym. Przez sześć lat uczył się grać na fortepianie i brał lekcje tańca, występował również w Reprezentacyjnym Zespole Pieśni i Tańca „Warmia”. Trudno się dziwić, że jego wybór dalszej nauki również ukierunkowany był na muzykę. Ukończył Policealne Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni, a później Wydział Wokalno-Aktorski w Gdańsku. Jego pierwszym ważnym sukcesem był angaż aktorski do Teatru Muzycznego w Gdyni. Współpracował również z teatrami w Gliwicach i Gdańsku.

Na ekranie telewizyjnym zaistniał dzięki roli w serialu „M jak miłość” emitowanym na antenie TVP2. Ten pierwszy krok bezpośrednio przed kamerą filmową sprawił, że Kaliszuk zyskał rozpoznawalność i zaczął się cieszyć uznaniem publiczności.

Grywał m.in. w takich produkcjach, jak:

  • Egzamin z życia, Niania (2008)
  • Sąsiedzi (2007)
  • Klan (2009)
  • Milczenie jest złotem (2010)
  • Pierwsza miłość oraz Na dobre i na złe (2011)
  • Hotel 52 (2012)
  • Ojciec Mateusz i 2 XL (2013)
  • Stulecie winnych oraz O mnie się nie martw (2019)
  • Chyłka. Inwigilacja i Komisarz Mama (2021)

W teatrze widzowie oglądali go w ponad kilkudziesięciu spektaklach, a wśród nich znalazły się role w „Drakuli”, „Skrzypku na dachu”, „Shreku”, „Przygodach Sindbada Żeglarza”, „Wichrowych Wzgórzach”, „Pinokiu”, „Pięknej i Bestii” czy „Grease”.

Jako solista jest również twórcą singli i ma całkiem pokaźną dyskografię. Pierwszą płytą wydaną w 2015 roku była „I won’t stop”, rok później „Naprzeciw”, w 2018 na rynek wszedł dobrze oceniony „Bez Ciebie nie ma mnie”, a dalej „Aua” w 2019 i „This moment” w 2020.

Marek Kaliszuk nie stroni również od udziału w popularnych programach rozrywkowych i telewizyjnych. Widzowie oglądali go m.in. w emitowanym na antenie TVN Tańcu z Gwiazdami (7 miejsce), polsatowskim programie Twoja Twarz brzmi znajomo (1 miejsce), w „Jaka to melodia” czy wreszcie na siedzeniu jurora w Śpiewajmy razem. All Together Now.

Aktor gra także w reklamach telewizyjnych i chętnie włącza się w akcje społeczne, jak np. „Zdrowie jest męskie” w 2019 roku (akcja organizowana przez Fundację Faktu i serwis „Plejada.”