Kariera aktorska to wyzwanie, które każdego dnia wymaga od nas czegoś innego. Odtwórcy najlepszych ról, których podziwiamy zarówno na szklanych ekranach, jak i na deskach teatru, muszą mieć w sobie ogromną dozę charyzmy, odwagi, a także cechować się doskonałą odpornością na tremę i stres. Mateusz Banasiuk to świetny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Dla niego każda rola jest idealna, a sposób, w jaki prezentuje każdą postać, zasługuje na ogromne wyróżnienie. W jakich ekranizacjach możemy go spotkać i od czego zaczęła się jego przygoda z aktorstwem? Sprawdźmy!

Mateusz Banasiuk w życiowej roli 

Mateusz urodził się 21 września 1985 roku, jako syk sławnego aktora – Stanisława Banasiuka. Lata swojej młodości spędził na Powiślu, gdzie również trenował karate. w 2009 roku ukończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie a następnie został absolwentem Akademii teatralnej w swoim rodzinnym mieście. Jego pierwszym występem był „Wykład (etiuda szkolna)”, który swoją premierę miał w 2003 roku, następnie aktor perfekcyjnie odegrał swoją rolę w takich ekranizacjach jak: 

  • Pręgi – 2004 rok; 
  •  Kto nigdy nie żył… – 2006 rok; 
  • Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karlosa – spektakl telewizyjny z premierą w 2007 roku; 
  • Wszystko, co kocham – 2009 rok; 
  • Wszystko – 2009 rok; 
  • Cisza – 2009 rok, film oparty na faktach, w którym Banasiu odegrał rolę zmarłego podczas lawiny w 2003 roku licealisty; 
  • Płynące wieżowce – 2013 rok, Mateusz dostał główną rolę biseksualną, która okazała się być niezwykle ważnym momentem w jego karierze. Również w tej ekranizacji mógł pochwalić się swoim zainteresowaniem, jakim jest pływanie. 

Oprócz długometrażowych filmów aktor zachwycał nas swoją grą w polskich serialach. Wielu widzów do tej pory kojarzy go z popularnej roli Radka, którą zagrał w niektórych odcinkach serialu „Pierwsza Miłość”. Dzięki swojej charyzmie zapewnił sobie także miejsce w „Plebanii”, „Pensjonacie pod Różą”, „Bulionerach”, „Na Wspólnej”, „Niani”, „Egzaminie z życia” i w wielu innych. 

Aktor w 2014 roku stał się uczestnikiem sławnego programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, następnie wystąpił w „Twoja twarz brzmi znajomo”, a także – w 2019 roku – w „Ninja Warrior Polska”. Od 2015 roku jest współzałożycielem i perkusistą zespołu rockowego Lavina. Pozostali członkowie to Rafał Żukowski, Paweł Paszczyk i Bilguun Ariubaatar. Mateusz Banasiuk to niezwykle obiecujący polski aktor, który na scenie perfekcyjnie poradzi sobie w każdej roli. Jego gra aktorska sprawia, że widz doskonale wczuwa się w sytuację prezentowaną na szklanym ekranie i może wraz z odtwórcami ról przeżywać te same emocje.