Doskonały polski Stand- uper, który swoim poczuciem humoru jest w stanie u każdego wywołać śmiech do łez. Urodził się 11 marca 1990 roku w Żaganiu. Swój talent zaprezentował już w czasach szkolnych, kiedy koleżanka poprosiła go o przygotowanie skeczu na pożegnanie maturzystów. Mateusz miał odgrywać jedną z ról w skeczu kabaretu Moralnego Niepokoju, jednak nie rozumiał dlaczego grupa młodych, ambitnych ludzi ma przedstawiać program, który znają wszyscy. Mateusz samodzielnie napisał nowy skecz, w którym przedstawił swoich prawdziwych nauczycieli. Podczas spektaklu polonista z oburzeniem opuścił salę, jednak dyrektor zobaczył w nim potencjał.

Od tego czasu Mateusz Socha miał nowe, szkolne zadanie – organizowanie przedstawień i zabawianie ludzi. W czasach licealnych komik odkrył stand- upy Eddiego Murphyego, jednak nie był przekonany, że taki rodzaj rozrywki sprawdzi się również w Polsce. Z czego znamy go dzisiaj? Sprawdźmy! 

Mateusz Socha jakiego znamy 

Mateusz Socha po skończonym liceum przeprowadził się do Wrocławia i rozpoczął studia na Uniwersytecie Ekonomicznym. W tym samym czasie pracował także na słuchawce w Eurobanku. Pierwszy polski stand- up Jacka Nocha obejrzał na portalu YouTube. wtedy też doszedł do wniosku, że on umiałby lepiej rozśmieszać ludzi. W styczniu 2016 roku komik po raz pierwszy zdecydował się wyjść na scenę i wystąpił w Kuźni Stand- upu, konkursie dla amatorów. Podczas tego wydarzenia został jednogłośnie okrzyknięty najlepszym stand- uperem spośród reszty występujących i wtedy zdecydował, że to właśnie z tym zawodem chce się związać na dobre. 

Tuż po pierwszym występie Socha otrzymał propozycję dołączenia do Stand- upu Wrocław, tam odniósł porażkę, która zmotywowała go do dalszego rozwoju i pozwoliła mu zostać finalistą Stand- up War i Antrakt Stand- up Festiwal. Już z początkiem 2017 roku Mateusz Socha porzucił pracę i zajął się profesjonalnym Stand- upem. Wtedy też otworzył scenę w Żaganiu i zorganizował trasę 6×7. Następne miesiące przyniosły mu wygraną w Festiwalu Ludzik One Man Show i w Festiwalu Komedii SZPAK. To ostatnie zwycięstwo zapewniło mu jeszcze większą popularność.  

Kultowe teksty, które zna każdy z nas! 

Mateusz Socha ma na swoim koncie mnóstwo programów, które do dziś wielu z nas cytuje z uśmiechem na twarzy i łzami w oczach. Na scenie uwielbia prezentować historie dotyczące jego rodziny, kobiet, a także prowadzić otwarte dialogi z publicznością. Prawdziwym hitem stała się opowiastka o 5 złotych, „myju myju” , ojoj czy też historia o Donnie Danieli i Karolince. Doskonały Stand- uper ma szerokie grono fanów, którzy z utęsknieniem czekają na kolejną dawkę humoru, którą może im zaprezentować.