Magister animacji społeczno- kulturalnej, trener tańca, przedsiębiorca, a także gwiazda telewizyjna. To właśnie cały Michał Malitowski. Urodzony 28 maja 1980 roku w Zielonej Górze trzynastokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, Wicemistrzostwo Świata, a także Mistrzostwo Świata Pan Zawodowych w stylu latynoamerykańskim. Jak kształtowała się jego taneczna kariera i jak wiele talentów skrywa w sobie ta jedna osoba? Przekonajmy się! 

Michał Malitowski na roztańczonej drodze 

Kariera Michała rozpoczęła się w zielonogórskim Domu Harcerza, w skromnym klubie o nazwie „Jacek”, to właśnie tam tancerz pokazał swój talent i sukcesywnie zaczął go rozwijać. Kolejnym krokiem w stronę największych parkietów była reprezentacja Szkoły Tańca im. Alicji Górskiej w jego rodzinnym mieście. Początkowo jego taneczną aktorką była Iwona Golczak, z którą miał przyjemność występować aż przez 15 lat, jednak od 2002 roku współpracuje w tańcu z Joanną Leunis. 

Michał Malitowski, wraz ze swoją partnerką, startował w wielu zawodach tanecznych, dotyczących południowo- amerykańskiego show. Dzięki takim wyzwaniom tancerze zdobyli dwukrotne mistrzostwo świata w latach 2002 oraz 2003. Kolejnym krokiem było uzyskanie tytułu dziewięciokrotnego Mistrzostwa Polski w tańcach stylem latynoamerykańskim, zaprezentowanym przez zawodowców, oraz siedmiokrotne – w latach 2008 – 2014 -zwycięstwo na festiwalu Blackpool Open. 

Od 2005 roku aż po dziś dzień para tancerzy prezentuje światu wykłady i pokazy na Światowym Kongresie Tańca, który odbywa się w Blackpool. Michał również jest współtwórcą szkoły tańca Pro – Am, mieszczącej się w Hongkongu. Jej główną ideą jest łączenie amatorów z profesjonalistami dzięki indywidualnej pracy. 

Tancerz poza parkietem 

Oprócz wybitnego talentu tanecznego Michał Malitowski ma nam do zaprezentowania znacznie więcej. Od 2010 do 2011 roku był korespondentem oraz felietonistą nietuzinkowego magazynu dotyczącego tańca o nazwie „Place for Dance”. 2012 rok pozwolił mu związać swoją drogę zawodową z telewizją Polsat i wystąpić jako juror w takich programach jak: 

  • Got to Dance. Tylko taniec – w latach 2012 i 2013; 
  • World of Dance Polska – w 2018 roku; 

Od 2014 roku Michał zajmuje zaszczytne miejsce jurora w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Dzięki swoim umiejętnościom i niekwestionowanej charyzmie tancerz nieodmiennie od lat oczarowuje nas nie tylko na parkiecie. Kariera kreowana przez wiele lat pokazała nam, że ta zdolna osoba nie osiada na laurach, lecz tanecznym krokiem wkracza na kolejne szczeble rozwoju.