Siatkówka to niezwykły sport, pełen emocji, zapału, a przede wszystkim – miłości. Dumą naszego narodowego sportu jest bez wątpienia Michał Winiarski. Jego styl gry, motywacja, a także niezwykła charyzma stanowią doskonałą motywację dla wielu młodych osób, wybierających sportową karierę. Dlaczego właśnie on zasługuje na specjalne wyróżnienie w tej dyscyplinie sportowej i jak kształtowała się jego droga na szczyt? Przekonajmy się! 

Michał Winiarski na boisku 

Michał Winiarski, a w zasadzie Michał Jerzy Winiarski to doskonały polski siatkarz, który od lat reprezentuje nasz kraj w rozgrywkach na pozycji przyjmującego. Urodził się w Bydgoszczy, 28 września 1983 roku. W latach swojej młodości był kapitanem reprezentacji, która z jego pomocą w 2003 roku zdobyła tytuł mistrza świata juniorów. Jako siatkarski senior zadebiutował 7 stycznia 2004 roku w wielkim meczu z Rosją, który był turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk, odbywających się w Grecji, a konkretnie w Atenach. 

W sierpniu 2009 roku Winiarski rozwiązał kontrakt z klubem Itas Diatec Trentino Volley, z którym dotychczas udało mu się wygrać Ligę Mistrzów, a także zdobyć mistrzostwo Włoch i pewnym krokiem wszedł do składu polskiego mistrza – Skry Bełchatów. Z tym klubem podpisał wiążącą umowę na okres 3 lat. W 2013 roku Michał opuścił dotychczasowy klub i stał się członkiem rosyjskiego klubu Fakieł Nowy Urengoj, jednak już po roku ponownie wrócił do gry dla polskich, sukcesywnych graczy. 

Wraz ze swoją niezastąpioną drużyną 21 września 2014 roku zdobył złoty medal Mistrzostw świata i w tym samym dniu ogłosił koniec swojej kariery reprezentacyjnej. Niestety 2017 rok zaskoczył go nieoczekiwaną kontuzją kręgosłupa, która zmusiła Winiarskiego do zakończenia kariery. Już jako weteran aktywnej gry siatkarskiej został drugim trenerem PGE Skry Bełchatów – klubem, z którym spędził większość swojej drogi na szczyt. 

4 czerwca 2019 roku Michał Winiarski został oficjalnym trenerem Trefla Gdańsk. Choć przez uraz kręgosłupa jego gra mogłaby się wydawać skończona, to jednak ten nieoceniony zawodnik pokazuje, że nie ma dla niego przeszkód, którym by nie podołał. Zapał i pasja, jaką zaraża pozostałych siatkarzy, najlepiej oddaje jego ogromną miłość do tego sportu i pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać. Oglądając poczynania tego doskonałego siatkarza możemy śmiało stwierdzić, że jego wola walki jest doskonałym przykładem dla każdego, komu w danym momencie brakuje motywacji do rozwoju. Winiarski jest świetnym autorytetem dla ludzi w każdym wieku, którzy stale pragną zdobywać kolejne szczyty.