Do urodzonego w 1993 roku Mikołaja Jędruszczaka nie bez powodu przylgnęło miano jednego z najprzystojniejszych celebrytów, którzy jednocześnie potrafią sprawiać na korcie tenisowym prawdziwe niespodzianki. Uznany tenisista, trener, wielokrotny mistrz Polski i medalista. Liczący prawie 190 cm wzrostu Jędruszczak, idealnie wpisuje się w tenisowe standardy i jednocześnie zachwyca pozami przybieranymi na fotografiach, co sprawia, że media dosłownie go uwielbiają.

Mikołaj Jędruszczak – fotomodel z rakietą tenisową w dłoni

Sportowiec pochodzi z Torunia i nie jest jedynym tenisistą w rodzinie. Tym samym fachem zajmuje się również jego brat, Marcel. Mikołaj Jędruszczak już jako junior odnosił sukcesy na kortach całego świata, reprezentując Polskę w licznych rozgrywkach międzynarodowych. Był m.in. uczestnikiem renomowanego programu Davis Cup Future, a także grał w naszej drużynowej reprezentacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Medale za zwycięstwa i inne miejsca podium zdobywał w różnych kategoriach wiekowych, cały czas podnosząc swój tenisowy poziom. Był finalistą narodowych mistrzostw Polski w grze podwójnej, a w 2014 roku zwyciężył w tej samej konkurencji w parze z Wojciechem Lutkowskim, a w 2015 z Janem Zielińskim.

Mniej więcej w okolicy pierwszych startów w tenisie podwójnym rozpoczął też działalność trenerską i uzyskał odpowiednie uprawnienia do prowadzenia klas tenisa ziemnego. Posiada licencję ITF oraz PZT, a wśród znanych nazwisk tenisa, które trenowały pod jego okiem należy wymienić m.in. Stefanię Rogozińską-Dzik czy Weronikę Falkowską. To również on był sparingpartnerem podczas szkoleniowego zjazdu reprezentacji Polski szykującej się do Puchary Federacji.

Jeśli chodzi o jego ranking ATP Tour w grze solowej to w 2016 roku sklasyfikowany był (w momencie swoich największych sukcesów) na 924. miejscu. W grze podwójnej miał miejsce 821 (szczyt formy przypadł tu na rok 2013).

Wraz z rozwojem kariery sportowej i trenerskiej, Jędruszczak zaczął się też pojawiać w mediach. Pierwszym dużym wystąpieniem w jego wydaniu okazał się być program telewizyjny „Love Island. Wyspa miłości”. W 2019 roku zwyciężył całe reality show wraz z partnerką, Sylwią Madeńską. Również z nią, rok później wystartował w jedenastej edycji „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami”, w którym zajął siódme miejsce. Razem z partnerką poznaną w Love Island pojawiał się też w innych programach (m.in. Demakijaż), a ich wspólne kroki śledziła prasa i dziesiątki portali plotkarskich.

W ramach promocji jednego z reality show uczestniczył też w rozmowie z Kubą Wojewódzkim, na jego słynnej, telewizyjnej kanapie (program „Kuba Wojewódzki).