Kojarzycie polski film fabularny w reżyserii Katarzyny Rosłaniec, który wyszedł na ekrany w 2012 roku? Mowa o Bejbi Blues, który dostał aż 7 nagród i tyle samo nominacji. Zaraz obok głównej bohaterki Natalii, siedemnastolatki, która zostaje mamą poznajemy jej chłopaka a zarazem ojca dziecka- Kubę. To właśnie Nikodem Rozbicki wciela się w postać niezbyt obowiązkowego taty Antosia. Jego rola w filmie nie należy do tych zbyt lubianych, choć może bardziej trafnym określeniem byłoby, gdybyśmy powiedzieli, że należy do kontrowersyjnych. Uciekał raczej od domowego ogniska w zabawę, jak z resztą typowy nastolatek. Mimo mało ,,szlachetnej” odgrywanej postaci rola w Bejbi Blues przyniosła Nikodemowi same korzyści, rozgłos i szereg nowych propozycji. Trzeba jednak wspomnieć, że mimo wielokrotnych nominacji i licznych nagród, sam film został również nominowany do nagrody Węże. Jest to nic innego jak nagroda dla najgorszego filmu. Nominacja w kategorii Najbardziej Żenującej sceny została przyznana ze względu na nikogo innego jak właśnie Nikodema wraz z Magdaleną Berus za odegranie sceny intymnej na więziennym widzeniu. Młody aktor jednak nie miał czym się przejmować- przy tylu znaczących nagrodach ta jedna ginie w tłumie. Tak właśnie rozpoczęła się karierowa ścieżka Nikodema Rozbickiego. Dalsze lata przynosiły mu role w takich produkcjach jak Obietnica, Listy do M 2, Listy do M 3 czy Kochaj. Oglądaliśmy go również w serialu Singielka.

Wykształcenie i szybkie tempo kariery.

Co ciekawe, Nikodem Rozbicki najpierw stał się rozchwytywanym aktorem zapraszanym do największych hitów a dopiero potem rozpoczął studia w tym kierunku. Dopiero po kilku latach pracy w zawodzie zapisał się na wydział aktorski Warszawskiej Akademii Teatralnej. Zostało to z pewnością docenione przez przyszłych pracodawców, ponieważ większość na jego miejscu mając tak wielkie zaplecze filmowe wolałaby skupić się na następnych rolach, które przynoszą wielkie pieniądze i nie tracić czasu na wykształcenie. To pokazuje, że aktorstwo dla Nikodema było wielką pasją, ale taką, którą traktuje się zupełnie na poważnie i wiąże z tym długą przyszłość. Można śmiało powiedzieć, że nie spoczął na laurach.

Muzyka i inne ciekawostki.

Nikodem Rozbicki w dzieciństwie uczył się grać na gitarze klasycznej, basowej oraz elektrycznej a nawet na perkusji. Oprócz aktorstwa jego pasją była też muzyka. Co do życia prywatnego, od 2020 roku jest w związku z aktorką Julią Wieniawą. Zagrali oni wspólnie w filmie Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, lecz to nie był początek ich znajomości. Przyjaźnili się już od 7 lat.