Urodzony w 1997 roku, Patryk Grudowicz jest aspirującym modelem pochodzącym z Ostródy i osobowością telewizyjną, która dzięki udziałowi w Top Model, przebojem wdarła się na polski rynek show biznesu. Wychował się w wielodzietnej, niezamożnej rodzinie, a ponieważ jego mama została porzucona przez ojca, to w jego domu nigdy się nie przelewało. Być może dlatego Grudowicz skończył tylko jedną kasę gimnazjum, a później rzucił szkołę i poszedł do pracy. Na długo przed tym, zanim stanął na modowych wybiegach, pracował m.in. przy budowie autostrady, w zakładzie pogrzebowym oraz w sklepie meblowym. Pomagał mamie w utrzymaniu i wychowaniu młodszego rodzeństwa.

Patryk Grudowicz – metamorfoza i pierwsze kroki w karierze

Przystojny, młody chłopak postawił poszukać swojego szczęścia w karierze modelingowej i zgłosił się do konkursu Top Model. Od początku uderzał w oczy nieśmiałością wobec wielkiego świata kamer i popularnych jurorów, ale miał w sobie coś, co urzekło i jury i widzów przed telewizorami. Z odcinka na odcinek było widać, jak się zmienia, a jego twarz okrzyknięto wówczas „perfekcyjną”, co mocno przylgnęło do jego późniejszego wizerunku. Joanna Krupa, jedna z najbardziej uznanych jurorek programu, porównała go nawet do takich sław jak James Dean czy Marlon Brando. Jedyną urodową „wadą” Grudowicza w tamtym etapie życia były zniszczone zęby, i tu warto wspomnieć o ciekawostce: w ramach prezentu od produkcji show, dostał licówki, które od razu zastąpiły jego zęby i pokazały jego twarz w jeszcze lepszym wydaniu.

Wygrana w całej szóstej edycji Tom Model (pokonał w finale Ewę Niespodzane i Darię Zhalinę) bardzo pomogła mu w dalszej karierze. Szybko pojawił się na okładkach znanych pism modowych, m.in. „Glamour”, zaczęły się o nim rozpisywać media. Rozpoczął też współpracę z warszawską agencją modeli Chili Models i stamtąd trafił wprost na wybiegi modowe znanych projektantów. Wziął również udział w kilku udanych sesjach reklamowych dla popularnych sieci. Na stronie agencji Chili Models można dziś zobaczyć jego najciekawsze zdjęcia, w przeróżnych sceneriach i aranżacjach.

Fani obserwują go przede wszystkim na Facebooku (prowadzi swój Fanpage) oraz na Instagramie, na którym ma prawie 10 000 followersów.

Prywatnie Grudowicz interesuje się sportem, a jego ulubionymi dziedzinami jest pływania i amatorska piłka nożna. Może się pochwalić m.in. wygraniem mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w pływaniu. Towarzyski, sympatyczny, ceniący muzykę reggae. Aktualnie mieszka w Warszawie.