Patryk Pniewski jest polskim, obiecującym aktorem filmowym i telewizyjnym pokolenia lat 90.tych. Urodził w się w Płocku, w 1991 roku i karierę przed ekranem rozpoczął jeszcze przed ukończeniem studiów na Wydziale Aktorskim AST w Krakowie (renomowana Akademia Sztuk Teatralnych). Dyplom otrzymał w roku 2016, a już od 2012 regularnie pojawiał się na planach wielu polskich seriali. Utalentowany, skoncentrowany na swojej pracy, przystojny, a przy tym szalenie sympatyczny – cieszy się dużym uznaniem widzów. Jego profil na instagramie obserwuje regularnie ponad 200 000 followersów, a na Facebooku śledzi go prawie 85 000 fanów.

Patryk Pniewski – filmografia, role i osiągnięcia

Zdecydowanie jedną z pierwszych ról, która szybko przyniosła Pniewskiemu rozpoznawalność, była rola Krystiana Domańskiego w „Pierwszej miłości”. To za tę postać polubili go polscy widzowie, a jego widoczność w mediach nagle dynamicznie wzrosła, przynosząc mu kolejne dziesiątki wielbicieli. Od 2012 roku i debiutu na łamach tego serialu, wystąpił do dziś w ponad 10 produkcjach filmowych, zarówno kinowych, jak i serialowych.

  • „To tylko Komedia” w 2013 gdzie zagrał Jana Ziembickiego oraz w tym samym roku „Komisarz Alex” – gościnna rola ucznia Jaśka, odcinek 49 i „Galeria” w pobocznej roli chłopaka kupującego narkotyki
  • „Przyjaciółki” w 2014, gdzie wcielił się w postać nastolatka, w odc. 30
  • „Ojciec Mateusz” w 2015, z rolą Pawła Grozdka, w odc. 167
  • W 2016 pojawił się na planach dwóch produkcji, był to serial „O mnie się nie martw”, w którym otrzymał rolę syna Bzowskiego, Maćka Tataja oraz „Belfer” – tu zagrał w kilku odcinkach Łukasza Tarczyńskiego
  • „Ultraviolet” Jana Komasy w 2017, świetna rola syna Brodzkiego
  • „Serce miłości” w 2017 z epizodyczną rolą kelnera oraz w tym samym roku „Barwy szczęścia”, gdzie gra Józefa Sałątkę
  • „Kobiety mafii 2”Patryka Vegi w 2019, jako Adaś
    I wreszcie „Zakochani po uszy” z roli Tymona Majewskiego

Co ciekawe, Pniewski pojawił się również na planie teledysku Cleo, „Wolę być”. Grał też podczas studiów rolę Chrisa w uznanym przedstawieniu teatralnym „Joplin” w reż. Tomasza Gawrona (Teatr Capitol we Wrocławiu).

Dużym przełomem w jego karierze był również udział w popularnym programie telewizyjnym „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami”. Pniewski pojawił się w nim w czwartej edycji, w której dał się poznać, nie tylko jako sympatyczny, ale i bardzo ambitny oraz pracowity człowiek.

Prywatnie interesuje się gotowaniem, muzyką, sportem i polityką. Mówi również płynnie po angielsku.