Urodzony w 1991 roku Paweł Jasionowski, pochodzi z Zambrowa i jest w Polsce niekwestionowaną gwiazdą reprezentującą muzykę z pogranicza disco polo i dance. Fani mogą śledzić go m.in. na instagramie, na którym dzieli się zdjęciami ze swojego życia, występów i podróży. Aktualnie jego profil zrzesza ponad 40 000 followersów i dynamicznie się rozwija, a samych utworów muzyka posłuchać też można na Youtube, Spotify czy Deezer.

Paweł Jasionowski – kariera i dyskografia

Artysta znany jest przede wszystkim z założenia zespołu Masters, który od 2007 roku jest regularnym bywalcem polskich scen muzycznych i wykonuje muzykę disco polo oraz dance. Co ciekawe, to on sam jest twórcą zdecydowanej większości tekstów do piosenek nagrywanych przez Masters. Pełni tu rolę lidera, kompozytora i autora tekstów. Polska publiczność kojarzy go z takimi piosenkami jak „Żono moja” (hit kilku sezonów!), „Bella”, „Mazureczka”, czy „Szukam dziewczyny”. To również jego głos słyszymy w utworach „Jestem królem Disco”, „Serce do koperty”, „Słodka jak miód”, „Schody do nieba”, „Poszukaj szczęścia” oraz „Pijemy Twoje zdrowie”.

Za sprzedaż ponad 30 000 płyt z albumu „Viva Polonia” został nagrodzony platynową płytą podczas Ogólnopolskiego POLO TV Hit Festiwal w Szczecinku, dokładnie w roku 2014.

Szerszej publiczności Jasionowski dał się poznać podczas siódmej edycji polsatowskiego programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wystąpił w nim w 2017 roku, utrzymując się w czołówce artystów przez trzy miesiące. Finalnie w programie zajął piąte miejsce, ale udało mu się zwyciężyć jeden cały odcinek, ten w którym wcieli się w rolę Macy Gray. Fenomenalne wykonanie dało mu sukces i sympatię jurorów oraz widzów, a on sam otrzymał w nagrodę czek na 10 tys. Zł. Całość przekazał Fundacji Dzieciom „Zdążyć pomocą”, jako wsparcie dla Ani Kurpiewskiej. W kuluarach mówiło się wtedy, że swoimi sukcesami zaprzeczył stereotypowi mówiącemu o tym, że wokaliści disco polo nie potrafią śpiewać.

Albumy i single muzyka:

  • 2008 rok, „Nowy ja” oraz „Żono moja i inne przeboje”
  • 2010 rok, „Namaluję na niebie”
  • 2012 rok, „Viva Polonia” (platynowa płyta!)
  • 2014 rok, „Masters”
  • 2015 rok, „Karuzela mego życia”
  • 2016 rok, „Tylko muzyka” oraz „Kiedy światła gasną”
  • 2018 rok, „To jest miłość” oraz „Ciebie mi trzeba” i „Portret na niebie”
  • 2019 rok, „Nocy mało”

W sumie na swoim artystycznym koncie muzyk ma ponad czterdzieści utworów.
Prywatnie bardzo strzeże swojego życia i opowiada o nim niewiele, co sprawia, że widzowie tym mocniej się nim ciekawią, ale z drugiej strony mogą się w stu procentach skupić na jego muzyce, a nie na ploteczkach wokół życia prywatnego.