Paweł Kutny to aktorfilmowy oraz teatralny. Jego miły głos usłyszymy również słuchając takich audiobooków jak Cierpienia Młodego Wertera a także kultowe Pamięć i Milczenie. Ukończył w 2004 roku Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Jest też współzałożycielem Teatru „Ad Spectatores” we Wrocławiu, Teatru „Terminus A Quo” w Nowej Soli oraz zielonogórskiej „Grupy Amadeus”. Trzeba przyznać, że 3 teatry to ogrom na liście. Nie jest to małe osiągnięcie. Wręcz można pokusić się o stwierdzenie, że każdy w tej branży chciałby móc się poszczycić takim dorobkiem. Paweł Kutny wielokrotnie związany był również z różnymi akcjami charytatywnymi. Aktualnie aktor niestety zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi i nie uczestniczy w życiu publicznym. Jego przyjaciele zbierają środki na jego leczenie. Przy tej okazji chcielibyśmy wspomnieć trochę jego sukcesów i docenić życiowy dorobek w tej smutnej dla jego a także wszystkich bliskich przerwie.

Aktorstwo na miarę Kutnego.

Swoją przygodę z aktorstwem Paweł Kutny rozpoczął w 1997 roku na planie serialu Klan jako kolega Michała Chojnickiego i to właśnie dzięki tej roli zyskał największą popularność. Klan jest to bowiem bardzo popularny tak zwany tasiemiec, czyli serial ciągnący się przez wiele, wiele lat. Jego widzowie są więc przywiązani do postaci, w tym między innymi właśnie do Pawła. 5 lat później związał się też z programem Pierwsza Miłość, gdzie wcielał się nie w jedną, a kilka różnych ról. To dość ciekawy zabieg zastosowany przez producenta i mimo sceptycznego podejścia wielu osób zdał egzamin. Obie te współprace trwają do dzisiaj. W kontekście bardziej znaczących w karierze aktora produkcji warto wspomnieć jeszcze o serialu Fala Zbrodni, w której gra Kunę oraz postać Jarosława Stanickiego z serialu Ślad. Gościnnie pojawia się także na planie Galerii oraz Gołoty Wrocławskiej.

Paweł Kutny kochał publiczność, a motywowany tym obok aktorstwa zajmował się również tworzeniem audiobooków, których finalnie powstało 40. Szczególną sympatią darzył swoich najmłodszych widzów i słuchaczy. To dlatego jego głosem czytane są między innymi Baśnie kultowych braci Grimm.

Przekorny los i ogromna tragedia.

Niestety los nie był łaskawy. 2 lata temu Paweł Kutny dostał rozległego udaru. Na szczęście przeżył, lecz jak ciężkie są komplikacje takiego wypadku wszyscy doskonale się domyślamy. Kutny potrzebował będzie długiej rehabilitacji jeszcze wiele lat. Na szczęście otacza go mnóstwo przyjaciół, którzy zamiast biernie przyglądać się co dalej przyniesie los, wzięli go we własne ręce i zorganizowali zbiórkę. Ta pieniężna i duchowa pomoc nie pozwoli ulubieńcowi widzów zejść tak po prostu ze sceny w każdym tego słowa znaczeniu.