Piotr Piechowiak to jeden z najbardziej znanych polskich strongmenów, kulturystów i trenerów personalnych, który swoją karierę zaczął już w wieku kilkunastu lat. Po ledwie trzech latach treningów wystartował w kulturystycznych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego, a swój debiut od razu okrasił złotym medalem! Większość zna go jednak nie tylko, jako kulturystę ale przede wszystkim strongmana i uznanego zawodnika MMA, pseudonim „Bestia”.

Piotr Piechowiak – sukcesy i osiągnięcia sportowe

Na koncie Piechowiaka wymienić można szereg znaczących sukcesów zawodowych, które od momentu zdobycia pierwszego, złotego medalu, licznie zasilały jego sportowe portfolio.

Wśród nich są zarówno medale juniorskie, kulturystyczne, cała gama miejsc na podium w zmaganiach strongmanów (od 2004 do 2010 roku praktycznie stawał na każdym podium w Polsce!), oraz w MMA czyli Mieszanych Sztukach Walki.

„Bestię” kojarzy się najczęściej z arcyciekawą walką, do której doszło między nim, a Marcinem Najmanem, w marcu 2020 roku. Bestia najpierw wyzwał Najmana na pojedynek, a później, kiedy ten zaakceptował wyzwanie, znokautował go dokumentnie już w pierwsze rundzie. Warto tu dodać, że był wówczas debiutantem, a walka z doskonale już znanym w MMA Najmanem była dla niego prawdziwą przepustką do sławy. Idąc na fali tego zwycięstwa, w tym samym roku, jesienią, Piechowiak wygrał kolejny pojedynek MMA z uznanym „Szelim” – Piotrem Szeligą.

Kariera w strongmanach to m.in. 1 miejsce w zawodach o Puchar Gryzzli Team (2004 i 2005), 1 miejsce w Pucharze Keipera (2005), 1 miejsce w Pucharze Europy Gniezno 2007 (w wadze do 105 kg) i 1 miejsce open na Mistrzostwach Sulechowa, z którego zresztą Piechowiak pochodzi. Ważnym osiągnięciem jest także reprezentowanie Polski na mistrzostwach świata w Chinach, w roku 2007, w czasie których na 16 startujących zawodników z samej światowej czołówki, zajął 9 miejsce.

Aktualnie, poza dalszą karierą sportową, „Bestia” posiada i prowadzi własną siłownię w rodzinnym Sulechowie. „Pietrek Gym” jest miejscem, w którym lokalni, młodzi ludzie mogą trenować pod okiem tego jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce.

Co ciekawe, Piechowiak ma na swoim koncie również pewne sukcesy muzyczne. Jego utwór „Jestem Bestią”, wydany w październiku 2019 roku wraz z producentem L-Pro i umieszczony następnie na Youtubie zgromadził w niecały rok ponad 567 000 wyświetleń.

Jako trener presonalny, sportowiec i siłacz z sukcesami, Piechowiak wyróżnia się także mocnym charakterem, charyzmą i pełnym pasji podejściem do każdej walki i wyzwania, którego się podejmuje.